NUKU teater annab jõuluperioodil 17 päeva jooksul 81 etendust ({{commentsTotal}})

"Mustkunstniku elevant" Autor/allikas: NUKU

Sel nädalal esietenduvad NUKU teatris kaks uut lavastust: "Ahhaa, kummitab!" ja "Mustkunstniku elevant". Kätte on jõudnud NUKU teatri kõige tihedam mänguaeg – jõuluetenduste maraton, sest kokku antakse 17 päeva jooksul 81 etendust.

"Mustkunstniku elevant" on vastvalminud Ferdinandi saali esimene uuslavastus ja see on mõeldud kõigile alates 5. eluaastast. Lavastus räägib loo 10-aastasest Peterist, kes on üles kasvanud perekonnata, kuid saab läbi põnevate ja pisut maagilistegi juhtumite teada, et tema õde on elus. Koos mitmete värvikate tegelaste, humoorika loo ja mustkunstitrikiga saabunud elevandi abiga asutaksegi õde otsima.

"Mustkunstniku elevandi" lavakujundusse, mille on loonud teatrikunstnik Annika Lindemann, on peidetud mitmed Tallinna vanalinna hooned. Kindlasti näeb laval ka lavastuse eksootilist nimikangelast – muidugi pea elusuuruses nuku näol. Muusika kirjutas lavastuse jaoks Urmas Lattikas.

NUKU teatri näitlejate kõrval mängivad lavastuses ka noored TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitlejatudengid, sealhulgas peaosalise Peteri osatäitjad Martin Tikk ja Märten Matsu.

Kui "Mustkunstniku elevanti" mängitakse teatri suurimas saalis, siis muuseumis esietenduv lavastus "Ahhaa, kummitab!" jõuab vaatajateni NUKU kõige väiksemas mängukohas – muuseumi aatriumis.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lavastajatudengi Karl Sakritsa diplomitööna sündivat lavastust pääseb korraga vaatama vaid 25 inimest. Edgar Valteri samanimelise raamatu põhjal loodud lavaloos astuvad publiku ette kunstnik Kukkel näitleja Riho Rosbergi kehastuses ja talle külla koliv kummitus Kummi, keda mängib Tarmo Männard. Muuseumiruumidesse on lavakujunduse loonud NUKU muuseumijuhendaja, kunstnik Gerli Mägi.

Teatri jõulukuu etendused toimuvad 3.-22. detsembrini kaks või kolm korda päevas. "Ahhaa, kummitab!" esietendub 3. detsembril, "Mustkunstniku elevant" kohtub esmakordselt publikuga 4. detsembril.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: