Kaido Ole: nogank ja hoparniis väljendavad rütmi erinevust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaido Ole maalinäitusel "Nogank hoparniis" ei ole läbivat teemat ega tegelast. Kunstihoones on väljas kunstniku viimase pooleteise aasta jooksul valminud teosed.

Näituse pealkirjast pole mõtet otsida vihjeid senitundmatutele keeltele või kultuuridele, tegemist on väljamõeldud sõnaga.

"Nogank – see on nagu "hop!", hakkab krapsakalt peale ja hoparniiiiiiis... rütmi erinevused. On krapsakust ja vaikset, kulgevat libisemist," selgitas Ole "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele.

Erinevalt eelmistest näitustest pole Kaido Ole seekord lähtunud ühest konkreetsest teemast või peategelasest. Kunstnik ütles, et ta ei peletanud eemale ühtegi ideed.

"Tundub, et sisemine telg on juba olemas, et ei pea nii meeleheitliklut läbivat teemat või raami paigal hoidma," rääkis Ole.

Kaido Ole on näitust muigamisi ka meistrieksamiks nimetanud.

"Siin tõesti saavad mitmed asjad kokku. Inimesed või n-ö inimesed tegevuses – vanasti ka, kui kunsti õpiti, siis see oli ülim aste, kui sa ei joonistanud istuvat figuuri, aga inimest tegevuses, mitut figuuri tegevuses. See on see meistrieksam," sõnas ta.

Näituse helikujundaja on flötist Tarmo Johannes, kes salvestab igaks näitusepäevaks uue materjali, millest lõpuks saab kokku makroteos.

Näitus "Nogank hoparniis" on kunstihoones avatud kuni 5. veebruarini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: