Arvustus. Ariel Pinki ja Weyes Bloodi kosmiline trubaduurlus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ariel Pink
Ariel Pink Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Uus plaat

Ariel Pink & Weyes Blood
"Myths 002" (Mexican Summer)
7/10

EP "Myths 002" on teine osa plaadifirma Mexican Summer kollaboratsioonide seeriast. Siin saavad kokku Natalie Mering - kes on tuntud projekti Weyes Blood kaudu, eelmise aasta album "Front Row Seat To Earth" osutus läbimurdeks - ja üks teatud Ariel Rosenberg, kes on Meringit kasutanud varem külalisvokalistina Ariel Pink's Haunted Graffiti albumil "Mature Themes" (2012).

Rosenberg ehk Ariel Pink laseb eeskätt särada Meringil, kelle folgilik stiil annab tooni ka EP-le. Arielpingilik je ne sais quoi avaldub eeskätt avapalas "Tears On Fire", alates lõdvalt paika sätitud kõladest kuni teatud irvega suul esitatud vokaalmeloodiateni ja kollaažilis-äkiliste muutustega loo struktuuris. Märkimist väärivad sopranhäälega ooperlikud metal-sektsioonid.

"Daddy Please Give A Little Time To Me" on miniatuursem, ent kirevalt ooperlik pala, millest võib aimata, et ka Meringi laulukirjutusstiil on omal moel sama vildakas kui Rosenbergi oma. Manavalt minimalistlikus laulus "Morning After" kanaliseerib Mering jällegi üsna võluvalt obskuursemaid folktrubaduure nagu Sandy Denny või ehk isegi Linda Perhacs. EP lõpeb kontsertsalvestusega, kus kuuleb põhitrubaduuri rollis Ariel Rosenbergi, Mering sulnilt tausta laulmas.

Siinne süntesaatoritega vürtsitatud folk teeb silmad ette paljudele indie-folk-artistidele. Andekalt komponeeritud ja maitsekalt instrumenteeritud, aga ometi nihkes. Ariel Pink on koostöötegijana tõeline tiimimängija, jätab oma märgi maha, aga väärtustades eeskätt koostööpartneri panust. Kindlasti soovitav kuulata ka Weyes Bloodi "Front Row Seat To Earth" albumit.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: