Okupatsioonide muuseum täitub Ülle Tominga ja Reet Paaveli mälestustega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1495538520000 | amCalendar}}
"Oodates" Autor/allikas: Poster

Kolmapäeval, 24. mail kell 20 esietendub okupatsioonide muuseumis tantsulavastus "Oodates". Spetsiaalselt muuseumi keskkonda loodud lavastuses astuvad üles kogenud tantsijad Ülle Toming ja Reet Paavel.

Muuseumi näituste saal saab kolmeks õhtuks lavastuse tarbeks uue näo. Kaks endist professionaalset tantsijat Ülle Toming ja Reet Paavel astuvad taas koos lavalaudadele. 44 aasta eest Tallinna balletikooli lõpetanud kooliõed visualiseerivad tantsulavastuses nii seda, mis on olnud, kui seda, mida peidab endas praegune hetk ehk tänast maailma nende ümber. Kohaspetsiifiline lavastus täidab muuseumi Reeda ja Ülle mälestustega.

Kui Reet läks pärast kooli lõpetamist tööle Vanemuise teatrisse, siis Üllest sai hoopis varieteetantsija. "Baleriinitöö on nii raske, et seda pole võimalik kirjeldadagi," rääkis Reet Paavel "Ringvaatele", kuid kinnitas, et ei vahetaks oma elukutset millegi muu vastu.

Praegu on Ülle juba aastaid töötanud õppejõuna, olles seejuures ka etenduse lavastaja esimeseks balletiõpetajaks.

""Oodates" sündis meie kolme ühisest armastusest tantsu vastu. Ülle ja Reet on kogenud ja hingelt noored tantsijad. Kuigi füüsiline keha ei tahtnud emotsionaalsega kohe kokku sobida, otsisime üheskoos uut tantsukeelt ja väljendusvahendeid, mille abil nad saaks oma lugusid rääkida," kirjeldab etenduse koreograaf ja lavastaja Indrek Kornel.

Muuseumis esietenduva lavastusega lõpetab Kornel oma magistriõpingud koreograafia õppekaval Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: