Okupatsioonide muuseum alustab uue püsinäituse rajamist, uksed suletakse pooleks aastaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Okupatsioonide Muuseum Tallinnas
Okupatsioonide Muuseum Tallinnas Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Okupatsioonide muuseumis alustatakse jaanuaris uue püsinäituse loomiseks vajalike ehitustöödega. Seetõttu sulgetakse aadressil Toompea 8 asuv muuseumihoone pooleks aastaks, et avada suvel uuenenud kujul.

Okupatsioonide muuseumi tegevdirektor Merilin Piipuu selgitas "Vikerhommikus", et nende muuseum on tänaseks 14 aastat vana ning sel puhul korraldavad nad ürituse "Muuseumimaraton", mille raames on muuseum 14 tundi järjest avatud. "Oleme planeerinud nii giidituure kui ka lastele palju tegemist, näitame sõjafilmi "1944" ja meie juurde tuleb laulma ka Helin-Mari Arder, mis paneb päevale punkti."

Muuseumimaratoni raames on muuseumi uksed 6. jaanuaril avatud ajavahemikus kell 10.00 kuni 00.00. 

"Muuseum on avatud veel viimased kolm päeva, kui me hakkame rajama uut püsiekspositsiooni," nentis Piipuu ja selgitas, et muuseumimaailmas on küllalt tavaline, et püsiekspositsioonidel on teatud eluiga. "See tuleneb ühelt poolt sellest, kuidas nad on üles ehitatud, aga teiselt poolt ka tehnoloogia vananemisest, spetsialistid ütlevad, et keskmiselt on ühe püsiekspositsiooni eluiga seitse kuni kümme aastat, aga see oleneb väga palju ressurssidest."

"Meie tänane püsinäitus, mis on 2003. aastal rajatud, on pigem keskendunud esemetele, mis on klaasi taga ja mille juures on väikesed kirjeldused, aga on juba üles kasvanud mitmed põlvkonnad, kellel ei ole seda tausta, mida okupatsiooni ajal elu tähendas, ja ei ole enam ka neid vanavanemaid, kes oskaksid seda jutustada," sõnas Okupatsioonide muuseumi tegevdirektor ja tõdes, et seetõttu peavad nad muutma ka lugude rääkimise viisi.

Piipuu kinnitas, et midagi nad väljaspoole juurde ei ehita. "Me kasutame oma maja pinda targalt ära, võtame kasutusele ka alumise korruse, kus varem asusid muuseumi kogud, ja teatud osa kontorikorrusest ja tehnoruumidest," sõnas ta ja selgitas, et nende eesmärk on pakkuda külastajale sisukamat ja pikemat külastuskogemust. Uue ekspositsiooni loomisega laieneb näituseala seniselt 660 ruutmeetrilt 1120 ruutmeetri suurusele alale.

Järgneval poolaastal on muuseum ehitustööde tõttu külastajatele suletud, küll aga on avatud muuseumi filiaal Tallinna vanalinnas - KGB vangikongid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: