Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tšellist Valle-Rasmus Roots esineb Pärnus rariteetsel meistripillil

Valle-Rasmus Roots
Valle-Rasmus Roots Autor/allikas: Pressimaterjalid

Sel laupäeval esineb noor tšellist Valle-Rasmus Roots Pärnu raekojas, mängides haruldasel pillil.

Valle-Rasmus Roots mängib pillimeister Celeste Farotti poolt 1904. aastal Milanos valmistatud rariteetsel tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti pillifond.

Ettekandele tuleb J. S. Bachi Süidi soolotšellole nr 6 D-duur ning J. Brahmsi Sonaat klaverile ja tšellole e-moll op 38. Klaveril saadab hinnatud kontsertmeister Reet Ruubel.

Valle-Rasmus Roots lõpetas Tallinna muusikakeskkooli 2013. aastal. Õppeaastal 2015/16 õppis ta Erasmus+ üliõpilasvahetusprogrammis Berliinis, Universität der Künste's prof Wolfgang Boettcher'i tšelloklassis. Käesoleva aasta kevadel lõpetas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemia bakalaureuseõppe (õppejõududeks prof Varema ja prof Marko Ylönen). Sügisest jätkab ta EMTA-s prof Varema juures, siirdudes kohe esimesel magistriaastal vahetusüliõpilasena Soome Sibeliuse Akadeemiasse prof M. Ylöneni tšelloklassi.

Lisanduvad veel osalemised kursustel ja meistrikursustel väljapaistvate tšellistide juhendamisel (näiteks N. Jones, J.-E. Gustafsson, M. Ylonen, F. Gouton).

Valle-Rasmus Roots on olnud edukas mitmel konkursil. Ta on Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali laureaat (2011 ja 2013). Koos pianist Auli Lonksiga saavutas ta 2015. aastal kammermuusika konkursil In Corpore laureaaditiitli, 2016. aastal võitis ta Eesti Yamaha stipendiumikonkursi. Aastatel 2011-2013 oli ta maineka Astona International suveakadeemia täisstipendiaat.

Valle-Rasmus Roots on korduvalt soleerinud Tallinna kammerorkestri ja TMKK sümfooniaorkestri ees. Viimati soleeris ta Baden-Badenis Saksamaal Baden-Badeni Filharmoonia Orkestriga (2016).

Valle-Rasmus Roots osaleb sel sügisel, 5.-10. septembril 2017, Young Concert Artists konkursil Leipzigis (Saksamaal) ja 25. septembrist 7. oktoobrini 2017 kestval rahvusvahelisel konkursil Milanos (Itaalias). Antud konkursile võetakse osalejaid ainult valitud Euroopa muusikakõrgkoolidest, kust omakorda kutsutakse vaid õpilastest parimaid.

Valle-Rasmus Rootsi isa, pianist Valdur Roots on pärit Pärnust ja Pärnuga oli ta seotud pikki aastaid, alustades oma klaveriõpinguid Pärnu muusikakoolis, osaledes hiljem Pärnu muusikaelus ja töötades Eesti muusika- ja teatriakadeemia professoriameti kõrvalt Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi muusikaosakonna klaveriõppejõuna.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: