Mart Juur: talvel on luuletusi suvest eriti meeldiv lugeda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kirjandusministeerium

Mart Juur jagas Kirjandusministeeriumis raamatusoovitusi, mille kohaselt on praegu sobilik lugeda nii suveluulet, tipptasemel reisikirjeldusi kui Rootsi romaani, kus kedagi ära ei tapetagi.

"Luuletusi suvest on talvel eriti meeldiv lugeda, pealegi veel ajal, kui salmisoovitusi on iga päev vaja," viitas ta Ilmar Trulli luulekogule "Mannekeeni talu".

Rootsi kirjaniku Lena Anderssoni romaan "Isiklikult vastutamata" köitis kirjandusministri tähelepanu esmalt seetõttu, et tegu on Rootsi kirjandusega, kus puuduvad nii tapja kui tapetav. "Tegelikult on see armastuslugu, kust selgub, kui tüütu, igav ja mõttetu on armukese pidamine ja armukeseks olemine," võttis ta kokku. Raamat räägib haritlaste elust ning peegeldab nende tänapäevast tundemaailma.

Armastusest räägib Juure sõnul ka Ljudmila Ulitskaja "Siiralt teie Šurik". "Ka see on armastus - aga armastus Vene moodi," kirjeldas ta, "peategelaseks on selline Bel Ami tüüpi mees, kes meeldib naistele."

Antti Tuuri "Igitee" meeldis Juurele raamatuna rohkem kui filmina. "See on väga kurb romaan, mis ei läinud mul mitu päeva meelest. Tuuri on klassik ja teda tasub alati lugeda," nentis ta.

Bill Brysoni "Maakera kuklapoolel. Rännud päikesest kõrbenud riigis" hindas Juur reisikirjanduse tippteoseks. "Seekord on ajaloost põneval moel kirjutav Bryson võtnud ette reisi Austraaliasse. Kõige paremal kombel meenutab raamat sarja "Maailm ja mõnda". See on väga tugev kvaliteet reisikirjanduses," kinnitas ta.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Kirjandusministeerium"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: