Okupatsioonide muuseumi külastajate arv topeldus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Okupatsioonide muuseumi uut filiaali KGB vangikonge külastas 2017. aastal 21 157 piletiga külastajat. See kasvatas Okupatsioonide muuseumi külastajate arvu peaaegu kaks korda. Lisaks külastas muuseumit sündmuste raames 5 567 inimest.

Uus filiaal pakkus üle ootuste ohtrat huvi nii eestlastele kui väliskülastajatele. Ainuüksi esimesel kuul käis KGB vangikonge vaatamas 10 000 inimest. Tallinna Ettevõtlusamet tunnustas muuseumi avamist tiitliga Turismitegu 2017 ning kongide avamine külastajatele on Eesti muuseumide aastaauhindade üks nominentidest.

Kokku külastas 2017. aastal Okupatsioonide muuseumit ning KGB vangikonge 55 488 muuseumihuvilist. Muuseumides toimus 174 haridusprogrammi ja ekskursiooni, milles osales ligi 3000 inimest. Muuseumile annetati 1166 eset ning dokumenti.

Möödunud aastal avas muuseum 17 ajutist näitust, mille peamised küsimused olid: kuidas saab muuseum muuta inimeste elusid? Panustada õiglase ühiskonna loomisesse? Muuseum käsitles naiste õigusi ja sõnavabadust. Lisaks analüüsiti 1993. aastal toimunud Narva referendumit ning üle ega ümber ei saanud ka põgenemisega seotud küsimustest. Koostöös Riigikantseleiga valmis rändnäitus, mis avatakse 2018. aastal viies Põhja-Ameerika linnas. Eesti ajaloost, inimestest, kultuurist ja innovaatlistest lahendustest kõnelev näitus viib vabariigi sünnipäeva ka väliseestlaste kodudesse. 

2018. aastal laieneb Okupatsioonide muuseum veel, mis tähendab, et lähiajaloo ekspositsioon suureneb nii pindalalt kui temaatiliselt. Uuenduse läbi teinud muuseumist saab pärast taasavamist Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, mis kõneleb Eesti rahva lugu okupatsioonidest vabaduseni. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: