Näitusel "Eesti oma sinine" tehakse värvi oast, arooniast ja kapsast

Foto: ev100.ee

Eesti kunstiakadeemia moeosakonna näitus "Eesti oma sinine" toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri. Sinise värvi saamiseks sukeldusid tundengid sohu ja laande. Näitus on avatud Pärnu muuseumis.

Eesti kunstiakadeemia tudengid panid Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva puhul kokku näituse, mis toob etnograafilise moe tänapäevasesse vormi. "Eesti oma sinine" näitab samm-sammult, kuidas loodusest saab mood. Värviks valiti just seepärast sinine, et tegemist on eestlastele ühe väga olulise värviga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me alustasime sellega aasta aega tagasi, taimede tundmaõppimmisega ja korjamisega. Seda näputööd on palju olnud ja meil on välja pandud ka 160, ja vist mõned üksikud veel, värvinäidist, mida me oleme saanud siin just Eestis kasvavatest sinist värvi taimedest," ütles EKA moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart.

EKA II kursuse moedisaini tudeng Nele Kurvits lisas, et värvis on enamjaolt sillad, põldmarjad, arooniad ja punane kapsas ja musta uba on ka. "Ma katsetasin rohkemate taimedega, aga lõpuks jäid ikkagi need, mida mul oli võimalik rohkem saada, sest tegelikult kulub päris palju taime, et saada seda värvi sealt kätte," lausus ta.

Näitusesaali on püsti pandud looduslik keemialabor, kus igaüks saab ise proovida, kuidas mõjutavad värve näiteks äädika või soodalahus ja millise värvipaleti saab punasest kapsast.

Näitus "Eesti oma sinine" on Pärnu muuseumis avatud kuni 27. maini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: