Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kümnes Talveöö Unenägu toob Eestisse Läti tipplavastaja Alvis Hermanise

Alvis Hermanis
Alvis Hermanis Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tallinna Linnateatri festival Talveöö Unenägu toimub tänavu kümnendat korda. Festival on sel aastal pühendatud Läti tipplavastajale Alvis Hermanisele ja tema teatriloomingule.

Alvis Hermanise pälvitud preemiate hulka kuuluvad muuhulgas Euroopa Teatriauhind "Uute teatrireaalsuste" kategoorias (Eestis pälvis selle äsja Teater NO99), samuti Stanislavski auhind, kaks Kuldse Maski preemiat ja Max Reinhardti sulepea Salzburgi Festivalilt. Hiljuti nimetas Šveitsi kultuuriväljaanne DU Magazine 1965. aastal Riias sündinud Hermanist üheks viimase dekaadi kõige mõjukamaks teatritegijaks Euroopas.

Tema koduteatriks on Riia Uus Teater, mille juht ta alates 1997. aastast on. "Mul on alati olnud tunne, et teatritraditsioon ja teatrireligioon on Eestil ja Lätil olnud ajalooliselt üsna sarnane," sõnas Hermanis.

"Olen selline lavastaja, kelle stiiliks on stiili puudumine, iga lavastus on radikaalselt erinev esteetilises ja muuski mõttes," ütles Hermanis. Ka detsembris Eesti lavadele jõudvad lavastused on väga eriilmelised.

Talveöö Unenäo põhiprogrammi kuuluvad lavastused, mis sillutasid Hermanisele tee Euroopa suurimatesse teatrimajadesse, kus ta lavastab siiani. Festivali põhiprogrammi kuulub viis auhinnatud draamalavastust: "Brodski/Barõšnikov", "Pikk elu", "Läti armastus", "Must piim" ja "Oblomov".

Sel korral teeb Talveöö Unenägu esmakordselt koostööd ka teatrifestivaliga Kuldne Mask – eriprogrammi raames on võimalik vaadata Venemaal Rahvaste Teatris esietendunud lavastust "Šukšini jutustused"

Talveöö Unenägu toimub 9. kuni 15. detsembrini Tallinnas. Etendused toimuvad Kultuurikatlas, Eesti Draamateatris, Rahvusooper Estonia teatrisaalis, Vene kultuurikeskuses, Salme kultuurikeskuses ja Viimsi Black Box Studios. Kõikidel etendustel on olemas sünkroontõlge eesti ja vene keelde.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: