Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Alvis Hermanis: olen selline lavastaja, kelle stiiliks on stiili puudumine

Detsembris Tallinna Linnateatris kümnendat korda toimuv festival Talveöö Unenägu on sel korral pühendatud Läti lavastajale Alvis Hermanisele, kes rääkis "OP-is" lähemalt, mis on tema loomingulised suunad ning kuidas ta töötab.

"Mul on alati olnud tunne, et teatritraditsioon ja teatrireligioon on Eestil ja Lätil olnud ajalooliselt üsna sarnane," sõnas Alvis Hermanis "OP-is" ja selgitas, et kui ta püüab välismaalastele seletada, mis on läti teater, siis soovitab ta kujutelda võimatut kokteili vene ja saksa teatrist.

Hermanis kinnitas, et ta teab, millist teatristiili propageerib Tallinna Linnateater. "Samuti Von Krahli teater ja NO-teater, ma kujutan Eesti teatrimaastikku ette," sõnas ta ja leidis, et Tallinna Linnateater on kogu plaanidi ilusaim teater, kui mõelda teatri visuaalsele ülesehitusele. "Iga näitleja unistus on mängida väikestel lavadel nagu siin."

"Olen selline lavastaja, kelle stiiliks on stiili puudumine, iga lavastus on radikaalselt erinev esteetilises ja muuski mõttes," ütles ta ja nentis, et festivalile Talveöö Unenägu jõudvad lavastused on seega samuti väga erinevad. "Näiteks lavastus "Pikk elu" räägib Läti vanuritest, seda on mängitud oma 40 riigis," mainis Hermanis.

"Viimased 15 aastat olen töötanud peamiselt välismaal, aga iga aastaga võin ühe veenvama häälega öelda, et olen lätlane," rõhutas ta ja kinnitas, et ta on sügavalt veendunud rahvuslane. "Kuuludes sellise väikese rahva hulka, keda on ainult üks miljon, pead tingimata olema rahvuslane, et kaitsta oma identiteeti ja keelt, säilitada kultuuri."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: