X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kümme kunstnikku avavad kunstisõpradele oma ateljeed

Raivo Kelomees
Raivo Kelomees Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Laupäeval, 30. juunil kell 12–15 toimub Eesti Kunstnike Liidu majades (Vabaduse väljak 6 ja 8) avatud ateljeede päev, mille raames saab tutvuda 10 kunstniku ateljee, loomingu, töö- ja igapäevaeluga ning osaleda väikeses monotüüpia ja siidimaali töötoas. 

Oma uksed avavad Marju Bormeister, Sirja-Liisa Eelma, Kai Kaljo, Raivo Kelomees, Tiiu Kirsipuu, Kristi Kongi, Tarrvi Laarmann, Tõnis Saadoja, Liina Siib, Mare Vint.

Marju Bormeister (1945) on kunstnike järeltulijana elanud pool elust Tallinna Kunstihoones, sattudes varakult tärpentiini-lõhnalisse värvide maailma. Varasemalt on ta tegelenud ka heategevuslike kunstiprojektidega, näiteks korraldanud kunstioksjoni Maarja küla toetuseks.
 
Sirja-Liisa Eelma (1973) on maalikunstnik, kes on esinenud näitustel nii Eestis kui välismaal. Oma viimastes projektides on kunstnik tegelenud ideega visuaalsest tühjusest maalikunsti keele ja vormi kaudu. 2016. aastal tunnustati Sirja-Liisa Eelma loomingut Konrad Mäe preemiaga.
 
Kai Kaljo (1959) on lõpetanud kunstiakadeemias maalieriala, kuid laiemalt on ta tuntuks saanud installatsiooni- ja videokunstnikuna. Kai Kaljo tähelend ja rahvusvaheline tuntus sai alguse videotööga "Luuser" (1997), mis räägib eneseirooniliselt ja sotsiaalkriitiliselt kunstniku autsaideri positsioonist. 
 
Raivo Kelomees (1960) on kunstnik, kriitik ja kultuuriteadlane ning üks uue meedia kunsti pioneere Eestis. Ta on õppinud psühholoogiat, kunstiajalugu ja disaini Tartu Ülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. Kunstnikuna on ta osalenud mitmetel rahvusvahelistel video- ja elektroonikakunsti festivalidel. 

Tiiu Kirsipuu (1957) on skulptor, kelle loomingu hulgas on humoorikaid inimfiguure, looduspilte, monumentaalseid ja abstraktseid teoseid. Kirsipuu on loonud mitmed tuntud avaliku ruumi skulptuurid, millest ehk nimekaim on Oscar Wilde'i ja Eduard Vilde skulptuur Tartus. 
 
Kristi Kongi (1985) on maalikunstnik, kes keskendub oma töödes värvile, valgusele ja ruumile, teostades maale sageli installatiivselt või kohaspetsiifiliselt. Töödele on iseloomulik erk, sageli spektrivärvidel baseeruv koloriit. Eelmisel aastal tunnustati tema loomingut Konrad Mäe preemiaga, samuti on Kongi olnud Köler Prize'i nominent (2016) ja Sadolini preemia laureaat (2013). 
 
Tarrvi Laamann (1973) on üks väheseid eesti puulõikevirtuoose, kelle mitmevärvitrükis lehed köidavad oma elurõõmsa reggae-kultuurile viitava kujundlikkusega. Ühtlasi on ta Eestis aastaid tuntud reggae-muusika entusiasti, reggae-ürituste korraldajana  ja DJ-na.
 
Tõnis Saadoja (1980) on maalikunstnik, kes enamasti töötab fotorealistlikus stiilis. Tema maaliseeriaid läbib huvi kohatunde ja linnamaastike, kuid samuti mälestuste ja isiklike ajalugude vastu. Saadoja loomingut hinnati 2015. aastal Konrad Mäe preemiaga. Muuhulgas on ta teater NO99 laemaali autor. 
 
Liina Siib (1963) on kunstnik, kelle tööde aines ulatub naiselikkusest, sotsiaalsest ruumist igapäevaste praktikate, töö- ja jõudeelu mustrite uurimiseni. 2011. aastal esindas ta Eestit Veneetsia biennaalil projektiga "Naine võtab vähe ruumi". Alates 2015. aastast on Liina Siib Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna professor. 
 
Mare Vint (1942) on graafikaklassik, kes tuli kunstiväljale legendaarsete 1960ndate kunstiuuenduste valguses. Oma loomingus kujutab Vint enamasti "ideaalmaastikku", püüdes tabada looduse ja inimkätega loodu kooskõla.

Üritust korraldab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus 13. Balti triennaali näituse "Unusta tont" avanädalavahetuse raames. Lisateavet leiab ürituse Facebooki lehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: