HOP galeriis avatakse ehtekunstnik Mari Käbini näitus "Väikesed hirmud" ({{commentsTotal}})

Eksponaat Mari Käbini näituselt
Eksponaat Mari Käbini näituselt "Väikesed hirmud".

Avataval isikunäitusel eksponeerib Mari Käbin kollaaže ja ehteid, mis moodustavad koosluse isiklikest väikestest maailmadest ja peegeldavad selle võlu ja hirme suurele ning üldisele ja vastupidi.

"Mõnigi kord tahaks muutuda nähtamatuks. Mitte, et luurata, nagu noorena soovinuks, vaid et olla segamatult kõrvaline, ent osaline. Paljudes muistendites on sellest võlukübarast juttu, aga keegi pole seda kujutanud. See on jäänud müstiliseks," kirjeldas Käbin väljapanekut.

Ekspositsioon koosneb kunstniku isikliku elu kildudest kui märkmetest: pliiatsiteritusest tekkinud jääkidest, mida lapsed on klassipõrandale vedelema jätnud, mahalöödud sääskedest ja konnadest, kes oma lõpu leidnud autorataste all. Möödunud talvedest, juhuslikult kõnetanud männiokastest, plastikust silmadest ning kunstküüntest – kirjeldamaks muret kas siis metsade lageraie või "küünetehnikute võimutseva maailma" pärast. Herbaariumilaadne kogemustekogu – kantava ja mittekantava funktsiooniga.

Mari Käbin on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi metallehistöö eriala 1986. Näitustel esineb alates 1980 aastast. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja  Eesti Metallikunstnike Liitu. Tema töid leidub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja erakogudes. Ta on töötanud Tallinna Juveelitehase kunstnikuna, Nõmme Kultuurimaja kunstnikuna ning kunstiõpetajana.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: