Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuuriportaal soovitab: mida teha Tartuffil

Täna, 13. augustil algab PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff, mille raames jõuavad vabas õhus linale 15 filmi, lisaks loetakse luulet ja peetakse vestlusringe. ERR-i kultuuriportaal aitab orienteeruda.

Filmikontsert "Põhjavaim. Eesti filmi maastikud"

Sellist asja pole teie silmad tõenäoliselt veel näinud: Eesti koorimuusika kohtub eesti filmidest pärit maastikega. 300 lauljat võtavad esitada tuntud kodumaiseid kooripalu, taustaks ekraanil lahti rulluvad maastikukaadrid. Režissöör on Jaak Kilmi, muusikaline juht Küllike Joosing ja videokunstnik Alyona Movko.

Esmaspäeval, 13. augustil kell 22 Raekoja platsil.

Luuleõhtu "Eesti armastusluulet ja -laule"

Jaan Malin paneb rasvase hüüumärgi oma pretsedenditule ettevõtmisele – 100-päevasele luulemaratonile, mille jooksul on ta avalikus ruumis esitanud (eesti) luulet. See on tema kingitus Eesti riigile. Jaan loeb, Karoliine-Lisette Kõiv laulab. Kõlab meie armastusluule.

Teisipäeval, 14. augustil kell 18.30 festivali telgis.

"Punane Koer: tõeline sõber"

Lugu sellest, kuidas Punasest Koerast sai Austraalia legendaarseim koer. Eelmise aasta suurimaid perefilme, mis jutustab uskumatu loo sõprusest, armastusest ja üksteise hoidmisest.

Teisipäeval, 14. augustil kell 22 Raekoja platsil.

 

Tartu ajalooliste kinode ekskursioon

Tartu oli kunagi vägev filmilinn. Siit on pärit meie esimene pääsuke - Johannes Pääsuke, siin avati Eesti esimene paikkino Illusion, siin tegutses Theodor Lutsu "Hollywood". Kõik vääriksid äramärkimist ka linnaruumis. Ajaloolane Marge Rennit viib huvilised põnevale ringkäigule 20. sajandil Tartu kesklinnas tegutsenud kinode asupaikadesse.

Kolmapäeval, 15. augustil ja neljapäeval, 16. augustil kell 16 (eelregistreerimisega).

"Ära puutu mind"

Hirm füüsilise kontakti ees ja selle ületamine, oma keha ja seksuaalsuse avastamine on teemadeks Adina Pintilie pooleldi mängu-, pooleldi dokumentaalfilmis "Ära puutu mind", mis võitis Berliini filmifestivalil Kuldkaru. "Piinlik," kirjutas The Guardian. "Algusest lõpuni haarav tour de force," väitis The Hollywood Reporter. Nii erinevaid arvamusi esile kutsunud filmi lihtsalt peab nägema. Filmist on inspireeritud ka vestlusring "Miks me pelgame lähedust?".

Kolmapäeval, 15. augustil kell 17.30 festivali telgis (vestlusring) ja kell 19 Athena keskuses (filmiseanss).

 

"Adam"

See on lugu iseseisvasse ellu astuvast kurttummast noormehest. Sellest, kuidas maailm ta vastu võtab, millise ränkraske valiku tema ette seab. Kuigi film ei ole autobiograafiline, on režissöör Maria Solrun kirjutanud "Adami" valusa ja isikliku kogemuse põhjal, kui ta pidi enam kui tosin aastat nägema oma ema abitus seisundis. Peaosas Soomes elav näitleja Magnús Mariuson, kes on osalenud ka Eesti filmides "1944" ja "Sangarid".

Kolmapäeval, 15. augustil kell 22 Raekoja platsil ja neljapäeval, 16. augustil kell 18 kohtumine filmitegijatega festivali telgis.

 

"Hevireis"

Sinna ei olegi nii väga palju aega tagasi, kui soome kollide heavy metal vallutas Eurovisiooni. Nüüd teeb ookeani taga ilma Juuso Laatio ja Jukka Vidgreni komöödia "Hevireis" – lugu Põhja-Soome provintsialeviku tapamaja keldris pille saagivatest sõpradest, kes on leiutanud sümfoonilis-postapokalüptilise põhjapõtru tükeldava Kristust teotava ekstreemse militaar-paganliku Fennoskandia heavy metal´i. Nende rasket teekonda kuulsuse poole saadavad musta huumoriga vürtsitatud filmis kõige jaburamad sündmused, mille kulminatsiooniks on relvakonflikt Soome ja Norra vahel. Ei tea, kas nutta või naerda.

Kolmapäeval, 15. augustil kell 23.30 Raekoja platsil.

 

"Hüppaja"

Ivan I. Tverdovski Vene elu anomaaliate triloogia ("Parandusklass" ja "Zooloogia") on jõudnud oma kolmanda osani. "Hüppaja" peategelaseks on lastekodus üles kasvanud lihtsameelne noormees, kes ei tunne valu ja kellest tema enda lihane ema teeb seda omadust ära kasutades kuritegeliku jõugu liikme. Autorile iseloomulikult kusagil tegelikkuse ja fantastika piirimail kulgeva loo diagnoos ei ole ühiskonna hetkeseisu suhtes just kõige lootustandvam. Film võitis äsja Karlovy Vary festivali eriauhinna.

Neljapäeval, 16. augustil kell 22 Raekoja platsil.

 

"RBG"

Ootamatult romantiline portree 85-aastasest USA ülemkohtu kohtunikust Ruth Bader Ginsburgist, kellest sai 1970ndatel tuntumaid võrdõiguslikkuse eestkõnelejaid ja 2000ndatel juba tõeline popkultuuri fenomen - tätoveeringute, T-särkide, halloween'i kostüümide ja internetimeemide ammendamatu inspiratsiooniallikas.

Reedel, 17. augustil kell 19 Athena keskuses.

Astrid Lindgren luubi all

Mida tuleks ette võtta "Pipi Pikksuka" paksu valge neegrikuningaga ajal, kui poliitiline korrektsus määrab ühiskonnas rohkem kui kunagi varem? Tartu linnakirjanik Mika Keränen ja teised arutlevad selle üle vestlusringis "Lindgrenist, neegrikuningast ja lastekirjanduse tsenseerimisest". Ühtlasi toob Tartuff ekraanile filmi "Astrid Lindgreni rääkimata lugu", mis pakub ühe võimaliku vastuse, kuidas sündisid sellised tugevad, sõltumatud ja suure südamega tegelaskujud nagu Pipi, Lota ja Karlsson.

Laupäeval, 18. augustil kell 17 festivali telgis (vestlusring) ja reedel kell 22 Raekoja platsil (filmiseanss).

 

Kogu kava on leitav Tartuffi kodulehelt.

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: