Kultuuriportaal soovitab: "Ruut" ETV2-s

5. septembril jõuab ETV2 ekraanile möödunud aasta üks hinnatumaid Euroopa filme, Ruben Östlundi ühiskonnakriitiline komöödia "Ruut".

Stockholmi kaasaegse kunsti muuseumi kuraatorit Christianit tabavad tagasilöögid: suli varastab tema rahakoti ja mobiiltelefoni, üheöösuhe pöördub mõruks kohtumiseks... Christian püüab asjade seisu parandada, ent häirivad sündmused hoopis võimenduvad, kasvades meediaskandaalini. Kui algul sarmikal kuraatoril vaid "vedas viltu", siis sündmuste arenedes vajub Christiani turvaline argielu üha enam ebakindluse ohutsooni.

"Ruuduga" jätkab Ruben Östlund Rootsi filmi tippude rida ja kinnitab oma kohta Euroopa tugevamate autorite seas. Filmi idee sai alguse Östlundi ja tema sõbra Kalle Bomani samanimelisest kunstiprojektist: linnaruumis märgiti maale sümboolne ruut, ruum, kuhu abivajaja võis pakku minna ja teistel kodanikel oli kohustus aidata. "Meil tuli mõte luua sümboolne ruum, mis tuletaks inimestele meelde nende rolli ühiskonnas, avalikus ruumis," ütles Östlund.

Ka filmi peateemaks on ühiskondlikud rollijaotused, sellega kaasnevad mugavustsoonid, grupimentaliteedi surve üksikule, olukordade ja asjaolude sund käitumisele. See on teravmeelne, intrigeeriv ja musta huumoriga vürtsitatud sotsioloogiline käsitlus, mis kätkeb endas mitmeid tõlgendustasandeid.

Kuldne Palmioks Cannes'ist, parima võõrkeelse filmi Oscari nominent. Üks 2017. aasta olulisemaid filme.

Film "Ruut" on ETV2 ekraanil 5. septembril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: