Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kadri Hinrikusel ilmus lasteraamat "Ära muretse mu pärast"

Kadri Hinrikuse 11. lasteraamat "Ära muretse mu pärast" viib lugeja muinasjutumaailma, kus haldjate, loomade ja looduse kaudu arutletakse vägagi inimlikel teemadel. Raamatut kaunistavad Katrin Ehrlichi joonistused.

Raamatu peategelased on Muru-eit ja Mure-eit, kellest üks kasvatab oma lapsi loomingu ja rõõmuga, teine aga alalhoidlikkuse ja klammerdumisega.

"Elurõõm, elujulgus ja uudishimu annavad nagu tiivad ja panevad lendama, samal ajal, kui suure murede ja hirmude koorma alt on väga raske õhku tõusta isegi, kui tahaks. See on ahistav ja sellega seostub ju ka usalduse teema, siin on üksinduse teemat, sõpruse teemat, siin on ka ülekohtu teemat. Ülekohus tuleks nagu alati ära klaarida, need on need teemad, mis mind sel hetkel kõnetasid või puudutasid," rääkis raamatu autor Kadri Hinrikus "Aktuaalsele kaamerale".

Raamatu võlumaailma toovad väikesele lugejale lähemale fantaasiaküllased illustratsioonid.

"Katrin Ehrlich tegi need pildid ja tegi väga-väga suure töö, ma olen väga rõõmus. Kirjastaja Tiina Tammer võttis südameasjaks, et need saaksid ka trükituna sama head, kui kunstnik nad meile ette näitas," kommenteeris Hinrikus. "Me nägime kõvasti vaeva, et see näeks välja soe, lapsesõbralik ja pehme."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: