Tartu lastekirjanduse auhinna pälvis Kadri Hinrikuse teos

Tartu mänguasjamuuseumis anti täna neljandat korda üle "Lapsepõlve auhinna" nimeline Tartu lastekirjanduse auhind. Tänavune laureaat on Kadri Hinrikus raamatuga „Katariina ja herned".

Kadri Hinrikuse "Katariina ja herned" jutustab loo 9-aastasest tüdrukust, kes on küll hakkaja ja tragi, kuid tal on ka muresid.

"Ta peab olema vastakuti ka tõsisemate teemadega, nagu vanemate lahutus, ja natuke on selles üksinduse teemat ja natuekne on ka seda teemat, et mis saab perekonnast siis, kui pereliikmetel üldse aega ei ole üksteise jaoks. Kindlasti on tal hea lõpp, selles on natukene seiklust ja ma arvan, et ka nalja ja huumorit on," iseloomustas pärjatud kirjanik ise oma teost.

Kadri Hinrikus on tõsisemaid teemasid, nagu näiteks kärgpered ja välismaal töötavad vanemad, käsitlenud ka oma teistes lasteraamatutes. Tema sõnul on oluline lõbusate seikluste kõrval rääkida ka vähem helgest.

"Me sattusime oma kirjastaja Tiina Tammeriga rääkima ja selgus, et meie mõlema tutvusringkonnas on mõlemil nii palju peresid, kus on lahutus toimunud, et see teema on nii aktuaalne täna ja seetõttu võib proovida sellest kirjtuada. Ma arvan, et sellest tuleb julgeda kirjutada," põhjendas Hinrikus.

"Lapsepõlve auhinna" laureaadi valis viieliikmeline žürii. Žürii juht Aidi Vallik märkis, et algkooliealistele lastele suunatud "Katariina ja herned" on kirjutatud lapsi mõistvalt ja arvestavalt.

"Ta suudab käsitleda nii tõsist teemat süngeks minemata. See maailm, mis "Katariina ja herned" meie ette laotavad, on ikkagi selline helgetes värvides ja elujaatav lõpuks, ja see oli nii armas ja nii tore," põhjendas Vallik preemia andmist Hinrikusele.

Tänavu septembris võib Kadri Hinrikuse sulest oodata juba järgmist raamatut.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: