Esseekogumik mõtestab lastekirjanduse kohta kultuuriloos

Foto: Pressimaterjalid

Eesti lastekirjanduse uurijad mõtestavad äsja ilmunud esseekogumikus kodumaise lastekirjanduse kuldvara.

Kokku analüüsitakse sadat märgilist kirjandusteost läbi ajaloo, alustades 1866. aastal ilmunud Kreutzwaldi "Eesti muinasjuttudega" ning lõpetades 2015. aastal ilmunud Andrus Kivirähki raamatuga "Oskar ja asjad", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Toimetaja Jaanika Palm tõstab ühe märgilise teosena esile Eno Raua "Sipsikut". "Ta tõi meie lastekirjandusse rääkiva mänguasja kujundi. Nagu näha, see kujund töötab tänapäevani väga edukalt. Pole meil ühtegi inimest, kes ei teaks, kes see vahva triibuline nukk on. Väga märgilise tähtsusega minu jaoks isiklikult on kindlasti Julius Oro "Muna", mis on üks toredamaid väikelaste raamatuid üldse, seal on emotsiooni, õpetusiva, suurepärased pildid - midagi muud ühelt healt lasteraamatult tahta ei saagi," lausus Palm.

Esseede eesmärk on mõtestada kõige olulisemate lastekirjanduse teoste kohta kultuuriloos ning analüüsida nende populaarsuse tagamaid. Lisaks võib leida uusi lähenemisnurki täiskasvanueas unustusse vajunud teoste kohta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: