Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaanus Vaiksoo: lastekirjandus arendab kujutlusvõimet ja fantaasiat

Emakeelepäeval, 14. märtsil antakse välja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad, kus lastekirjanduse kategoorias pälvis tunnustuse Jaanus Vaiksoo teose "Laul Eestimaast" eest. Mari Klein tegi temaga sel puhul ka lühikese intervjuu.

""Laul Eestimaast" sündis mul juba mõni aeg tagasi. See on pikk luuletus, üheksast salmist koosnev luuletus, mis kulgeb läbi erinevate aastaaegade," kirjeldas Vaiksoo.

Luuletus algab talvega. "Talv on mu lemmikaastaaeg ja ma olin ära väsinud sellest kurtmisest, et inimesed küsivad, millal see talv ükskord otsa saab," ütles Vaiksoo, kes on suur suusatamise fänn.

Vaiksoo usub, et lastele loodud kirjandus aitab arendada kujundlikku mõtlemist. "Lasteluule aitab minu arust lastel natukene hakata keelest ja kirjandusest ja kirjasolevalt aru saada kujundlikumalt. Kas siis luule või ka lasteproosa lapse kujutlusvõimet, fantaasiat ja eneseväljendusoskust justkui märkamatult arendab," ütles Vaiksoo.

"Laul Eestimaast" on ka laul Rahvusooperi poistekoori ooperist "Kastanid tulest", kuhu Vaiksoo tekstid kirjutas. "Andres Lemba on talle toreda viisi kirjutanud ja poistekoor laulab seda," lausus Vaiksoo.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: