Jaanus Vaiksoo lasteraamat sai alguse kingapoest

Jaanus Vaiksoo uus raamat "King nr 39" on mõeldud väga kindlale vanuserühmale: autor usub, et lugejad võiksid käia viiendas klassis, nagu ka romaani peategelased Paul ja Minna Riin.

"See on selline vanus, millele selliseid seikluslikke raamatuid ei ole väga palju, selline eelpuberteet. Selline idee mõlkus mul juba aastaid peas," ütles Vaiksoo "Aktuaalsele kaamerale".

Põlise nõmmekana katsetas autor uut romaani samas keskkonnas, kust ta idee küpsema hakkas, Tallinna ühes vanemas tegutsevas kingapoes.

"Raamat ise on fiktsioon, aga kui ma kirjutasin, siis mul oli see konkreetne kingapood, kus ma olen ise ka väga palju käinud, ja vaimusilmas ma nägin seda tegevuspaigana," selgitas kirjanik.

Värske romaani ühed esimesed hindajad olid Nõmme põhikooli viienda klassi lapsed. "Pealkiri kutsus küll ja raamat oli ka väga tore," kiitis Sander, et heas raamatus on põnevus ja jutt läheb kogu aeg edasi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: