Viljandis avatakse näitus Ekspressis ilmunud šaržidest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aivar Juhanson
Aivar Juhanson Autor/allikas: ERR

Viljandis Kondase Keskuses avatakse reedel, 21. septembril kell 17 näitus "Aivar, tema pliiats ja ratsmed". Kahest osast koosnev näitus heidab pilgu Aivar Juhansoni loomingule ja ühele omapärasele ettevõtmisele.

Aivar Juhansoni käekiri on tuttav kõigile, kes on vähegi käes hoidnud ja lugenud nädalalehte Eesti Ekspress, mille persooniloo rubriigi illustratsioonid pärinevad ühe ja sama graafiku sulest. Nüansirikaste ja suhteliselt realistlike portreede šaržilikkusele viitab vaid kergekujuline vormide rõhutamine ning persooniga seostuva sümboolika lisamine.

Näitusele on tehtud valik umbkaudu 2000 viimistletud pildikeelega portree hulgast, mida Aivar Juhanson on viimased 26. aastat Eesti Ekspressile loonud. Kahtlemata on tema joonistused kujundanud Eesti Ekspressi nägu ning oma päevakajalisusega muutumas väärt visuaalseks materjaliks ajaloohuvilistele. Kõrgeim tunnustus Juhansoni tööle saabus mõni aasta tagasi, kui Eesti Ekspressis ilmunud karikatuur Venemaa patriarh Kirillist  märgiti ära maailma mainekaimal illustratsioonikonkursil World Press Cartoon.

Näituse teise osa moodustavad esemed, fotod, lood ja joonistused, mis seostuvad ajakirjanik Madis Jürgeni ja kunstnik Aivar Juhansoni ettevõtmisega "Ratsa läbi Eesti riigi". Koos Madis Jürgeniga, kes omal ajal Aivar Juhansoni "Eesti Ekspressi" tööle kutsus, ratsutati sellel suvel kolmandat kord hobustega läbi Eestimaa. Näitus vahendab reisidelt saadud muljeid, kohtumisi ning ka uusi teadmisi.

Näituse avamisel vestlevad ajakirjanik Madis Jürgen ja kunstnik Aivar Juhanson.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: