Galerii | Festival Kino Maale tegi tänukummarduse Heiki Ernitsale

{{1538717280000 | amCalendar}}

Esmakordselt 15 maakonnas toimetav filmifestival Kino Maale teeb tänukummarduse Heiki Ernitsale ja katsetab dokumentaalfilmiga.

Filmifestival Kino Maale toimub ajavahemikus 8.–28. oktoober ja toob festivali lastele ja noortele ning täiskasvanutele lähemale, peaaegu kodu uksepakule.

Kino Maale, mis toimub teist aastat, toob oktoobris esmakordselt 15 maakonnas ja ligi 90 vaatamiskohas vaatajateni kolm värviküllast filminädalat, keskendudes  animatsioonile ja eeskätt Heiki Ernitsa loomingule, kes tähistas tänavu kevadel oma 65. sünnipäeva, kuid katsetab ka esmakordselt uue filmižanriga, milleks on dokumentaalfilm.

"Oleme rõõmsad, et tänavu õnnestub meil olla festivali tegevustega kõigis Eesti maakondades. Kõik festivalitegevused on pühendatud Eesti Vabariigile, tema 100 sünnipäevale, millest võtab osa ligi 90 kultuuri- ja haridusasutust üle Eesti. See on meie ühine sünnipäevakink, endale, üksteisele, kõigile," ütles festivalijuht Indrek Jurtšenko.

Festivali alustavad lastele ja noortele ning esimese jalaväebrigaadi ajateenijatele mõeldud kaks eraldi töötuba, lisaks ka konkurss, samuti alustatakse koheselt filminäitamist lasteaedades, koolides, raamatukogudes, noortekeskustes, kultuuri- ja rahvamajades, muuseumites ja nii mõneski söögikohas, samuti ka Elroni rongides ja GoBusi bussides. Kokkuvõtteid festivalist tehakse 27. oktoobril kell 15.00 Tapal.

Festivalikavas on kaheksa erinevat programmi ja uue žanrina dokumentaalfilm, kokku ligi 40 filmi. Tänavu on peafookuses Heiki Ernits, kes tähistab oma 65. sünnipäeva. Heiki Ernitsa loometööd peegeldab kolm retrospektiivi, millest kaks on mõeldud nooremale vaatajaskonnale ja üks täiskasvanutele. Nende programmidega avatakse Heiki Ernitsa loomingut teise nurga alt, keda suurem üldsus tunneb Leiutajateküla Lotte järgi. Samuti näidatakse Eesti Joonisfilmi ja Nukufilmi autorite vanemaid ja uusi filme. Esmakordselt  on festivalil kavas Dokfesti poolt esitletud Rein Marani uus dokumentaalfilm "Peetrike Laanetagusel".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: