Festivalil Kino Maale autasustati noori filmitegijaid

Kino Maale noored võitjad
Kino Maale noored võitjad Autor/allikas: facebook.com/kinomaale

Filmifestival Kino maale näitas kolmel nädalal filme ligi sajas näitamiskohas enam kui 20 000 inimesele, tehes nii kingituse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

"Tänavu rõõmustas meid ühe suure unistuse täitumine, kui festivali programme näidati kõigis 15 maakonnas. Publiku soe vastuvõtt tõendas ka tänavu, et eelmisel aastal peamiselt maapiirkondadele keskenduva filmifestivali loomine on olnud õige samm," kommenteeris festivali peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Filme näidati enam kui sajas erinevas Eesti haridus- ja kultuuriasutuses, lisaks ka 10 Go Busi bussis ja viies Elroni rongis ning Eesti kaitseväe esimeses jalaväebrigaadis. Rongides nägi filme ligi 10 000 ja bussides 3500 inimest ning haridus- ja kultuuriasutuses ligi 6500 huvilist.

Filmifestivali Kino maale peafookus oli tänavu Heiki Ernitsal, kes tähistas tänavu märtsis oma 65. sünnipäeva. Uuendusena oli selleaastases programmis ka dokumentaalfilm – Rein Marani "Peetrike Laanetagusel".

Festivali kavas oli kokku kaheksa põhi- ja kaks eriprogrammi ning üks dokumentaalfilm, lisaks animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele. Koolitustest võttis osa 74 last ja noort ning 23 ajateenijat Eestist ja Suurbritanniast, kes lõid kokku 30 animatsiooni kogukestvusega 23 minutit.

Laste ja noorte animatsioonivõistluse tulemused:

GRAND PRIX – "Tõnni elumuutused", autorid Romi Tammleht, Chris Caspar Sommer, Mari-Leen Talpas, Agnete Viru

Parim Eesti-teemaline film – "Web connector", autor Sandra Karajaev

Tapa valla auhind – "Eesti vanim õpetaja", autor Sabrina Karajev

Parim loodustemaatiline film – "Igas heas on midagi halba, igas halvas midagi head", autorid Anna Maria Praks, Kaarin Rannu, Grete Roos, Heleriin Gunin

Parim loodustemaatiline film – "Kuidas tekkis sõprus", autorid Liisbet Laigu, Adele Saamot, Delisa Valving, Käroli Vaher, Henry Heinmets, Mattias Liivamäe, Carmen Sinisoo

Parim futuristlik film – "Jää iseendaks", autor Gretel Sepre

Eripreemia – "Kiusamine", autorid Miina Matilda Risthein, Anni-Marleen Saar, Saskia Ilisson

Esimese jalaväebrigaadi eripreemia – "Esimene võitlus", autorid Georg Tamm, Sergo-Kaspar Klaus, Dariel Lukašenko, Kevin-Gustav Kütt, Mattias Toming, Henry Samolberg

Ajateenijate animatsioonivõistluse tulemused:

GRAND PRIX – "Maastikusõit", autorid Risto Saul, Kristo Proomet, Sergei Liiskmaa, Aleksander Solovjov, Erki Freienthal

Eripreemia –"Safety first", autorid Peeter Roop, James Stokes, Feliks Sirkas, Jürgo Pukk, Jonathan Booth

 

Filmifestival Kino maale loodi 2017. aastal Tapal, mis kannab Euroopa festivalide ühenduse EFFE kvaliteedimärki aastatel 2017-2018. Tapa Vallavalitsus ja MTÜ Tapa linna arengu selts korraldasid aastatel 2012–2016 ka Priit Pärna animafilmifestivali.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: