Tallinn ootab linnateatri juurdeehituseks riigilt kolme lisamiljonit

Tallinna Linnateatri uue hoone arhitektuurikonkursi võidutöö
Tallinna Linnateatri uue hoone arhitektuurikonkursi võidutöö "Paviljon" Autor/allikas: Salto AB

Tallinna Linnateatri vanalinnas asuva teatrikompleksi ehitus läheb prognoositust kallimaks, mistõttu ootab linn projektile riigieelarvest lisaraha.

Kui esialgu arvestas linn, et tööd maksavad kokku ligi 20 miljonit, millest riik kataks 9,7 miljonit, siis pärast ideekonkurssi täpsustus summa 24,4 miljonile eurole.

Seepeale esitas linn kultuuriministeeriumile taotluse, et riigi panus kasvaks 12,7 miljoni euroni, sest kokkulepe oli, et kulud jagunevad pooleks.

Kultuuriministeerim tegi selle summa peale taotluse rahandusministeeriumile, mis andis eitava vastuse põhjendusega, et ei menetle pärast 1. märtsi lisavajadusi sisaldavaid taotlusi.

Küll aga andis ministeerium lootust, et lisaraha saab taotleda eelarvestrateegia 2020-2023 protsessis.

Tallinna linn tõi oma taotluses välja ka selle, et panustab ise täiendavalt linnateatri arendamisse seitse miljonit eurot.

Sellest 3,7 miljonit Suur-Sõjamäe tee 44d teatri uue tootmiskeskuse ehituseks ja sisustuseks ning 3,36 miljonit eurot Salme kultuurikeskuse kohandamiseks linnateatri ehitustööde aegseks ajutiseks mängupaigaks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: