Orgelparki kontserdisaalis Amsterdamis kõlab nädalavahetusel Eesti muusika ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres Uibo.
Andres Uibo.

Eeloleval nädalavahetusel, 10.–11. novembril, kui Kuninglik Concertgebouw sümfooniaorkester Hollandist külastab Tallinna, kõlab Amsterdamis Eesti muusika. Kasutusele võetakse haruldase, kaheksa oreliga Orgelpark-kontserdisaali kõik pillid, et kanda ette rida eesti heliloojate teoseid klassikast kaasajani.

Hollandi publikul on võimalus tutvuda Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Artur Kapi, Ester Mägi, Edgar Arro, Eino Tambergi ja Andres Uibo loominguga. Iga komositsiooni jaoks valivad organist Andres Uibo, viiuldaja Mari-Liis Uibo ja tšellist Aare Tammesalu kõige sobivama oreli ja kujundavad seeläbi uńikaalse ning helilooja taotlustega sobivaima muusikalise keskkonna.

Loovat ja nüüdisaegset lähenemist soosiv Orgelpark on tänase Amsterdami juhtivaid rahvusvahelisi kultuurikeskusi, mille programm haarab erinevaid esituskunste ja žanre. Kutse Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks omamaise muusika kontserdiga annab interpreetidele võimaluse näidata sajandit meie muusikas rõhuasetusega uuel ja kaasaegsel helikeelel. Kontsert kuulub Eesti Vabariigi juubeliaasta programmi ja seda toetab Eesti Kultuurkapital, kaaskorraldajad Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing ning Loovüksus.

P 11.11.2018 kell 14.15 Orgelpark, Amsterdam, Holland
Andres Uibo, orel
Mari-Liis Uibo, viiul
Aare Tammesalu, tšello
Kavas Pärt, Tüür, A.Kapp, Mägi, Arro, Tamberg, Uibo
Info:
https://www.orgelpark.nl

Kava:

1
Arvo Pärt
Fratres
viiulile ja orelile


2
Ester Mägi
Psalm
tšellole ja orelile

3
Erkki-Sven Tüür
Spectrum
orelile

4
Andres Uibo
Uus Jeruusalemm
orelile Apokalüpsis Sümfooniast

5
Andres Uibo
Bach peeglis
tšellole ja orelile

6
Edgar Arro
Kolm meditatsiooni
viiulile ja orelile

7
Eino Tamberg
Mäng suure trummiga
tšellole, orelile ja löökpillidele

8
Artur Kapp
Trio
viiulile, tšellole ja orelile

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: