Eesti-Iiri animatsiooni "Talvelugu" režissöör: Gogoli tekst on terav ja naljakas

Hiljuti käis Eestis Iiri näitleja Hugh O'Conor, kes löönud kaasa paljudes Hollywoodi filmides. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika uuris, mida näitleja Eestis tegi.

Hugh O'Conor on filmiajalukku jäädvustatud põhiliselt 1985. aasta linateosega "Lammas" ja 1989. aasta filmiga "Minu vasak jalg", kus ta astus ekraanil üles koos Liam Neesoni ja Daniel Day-Lewisega. "Käisin noorena näiteringis, kut õpetajad saatsid meid rolliproovidesse," mainis O'Conor ja lisas, et 9-aastasena pääses ta filmi "Lammas" koos Neesoniga. "Esimese rolli järel oli juba lihtsam rolle saada."

Eestis on Hugh O'Conor tutvustas Eesti-Iiri koostööanimatsiooni "Talvelugu", mis jõuab vaatajate ette Justfilmi raames. Eestis on tehtud kõik animatsiooni käsitsi joonistatud kohad ning siin on tehtud ka kogu muusikaline kujundus. Ingliskeelses versioonis loevad tegelastele peale Cillian Murphy ja Alfred Molina, eestikeelses Priit Võigemast ja Indrek Taalmaa.

Film põhineb Nikolai Gogoli vastuolulisel teosel "Sinel", mis pakkus O'Conorile huvi tänu seal kujutatud ajastule. "Tundus ka tänapäeva mõjuva loona, sest Gogoli tekst on nii terav ja naljakas," sõnas ta ja selgitas, et ta lisas sinna loo vanaisast ja lapselapsest 1900. aasta Brookylnis. "Vanaisa räägib lapselapsele seda lugu ja siis me jõuame looni sinelist Sankt-Peterburgis 1870. aastatel."

"See andis võimaluse teha kahes stiilis animatsiooni ja muidugi lavastada 19. sajandi Sankt-Peterburgi olnuks meeletult kallis, lisaks on mängus kummitused ja palju muud," selgitas ta ja nentis, et seetõttu otsustas ta just animatsiooni kasuks. Eestisse jõudis Hugh O'Conor, kuna tänapäeval on maailmas küllalt keeruline leida käsitsi joonistatud animatsiooni.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: “Ringvaade”

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: