Viljandi kultuuriakadeemia lavastus "Pipi peab jõule" läheneb Pipile realistlikust küljest

Rakvere teatri jõululavastus on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna 12. lennu tudengite lõputöö "Pipi peab jõule". Lavastaja on Mari Anton ja peaosas astub üles Karolin Jürise.

Abja gümnaasiumi lõpetamise järel kultuuriakadeemiasse läinud Karolin Jürise nentis, et Pipis on palju lapsepõlve teda ennast. Tema eesmärk oli mitte lasta ennast segada teiste tehtud Pipi rolli lahendustest.

"Üritasin läheneda nõnda, et ma ei teeks seda nii, nagu ma arvan, et seda peaks tegema, vaid teha seda enda tõetunde pealt, enda keha ja enda välimuse pealt," märkis "Aktuaalsele kaamerale" Pipi osatäitja Karolin Jürise.

"Pipi peab jõule" paneb mõtlema sellele, et tegelikult on Pipilota Viktuaalia Rullkardiine Piparmünta Eefraimitütar Pikksukk oma jõulisuses ja rikkuses siiski üksik õrn laps.

"Kui oled siin laval ning on see situatsioon ja kui seda terve etenduse endas kandnud, siis on oht, et ta võib lõpus muutuda kurvaks ja me oleme sellega tegelenud. Ma teadlikult hoian õrna naeratust seal kurbuse sees, et ta ei läheks liiga kurvaks," lisas Jürise.

"Me hakkasime lähenema sellele Pipi realistlikust küljest. Otsisime seda päris tüdrukut sealt tagant, seda tegelast ja lavastust läbi sellise väikese tüdruku silmade. Ka lavakujundus on hästi naturalistlik, me ei tahtnud seda hästi kärts-mürts värviliseks multikaks teha, vaid anda päris elu hõngu. Aga samas hoida ka Pipit, et ta ei läheks liiga süngeks või kurvaks. Hoida Pipi tegelaskuju sellisena nagu ta on, et balansseerisime seal vahepeal," selgitas lavastaja Mari Anton.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: