Tristan Priimägi filmisoovitused: Ämblikmehest robotautodeni

Foto: outnow.ch

"Terevisiooni" aasta viimastes filmisoovitustes tõi Tristan Priimägi välja nii Cannes'i filmifestivalil hinnatud Itaalia filmi kui ka uue "Ämblikmehe" animatsiooni.

"Ämblikmees: Uus universum" ("Spider-Man: Into the Spider-Verse")
Režissöör: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

"Väga hea meel on rääkida kommertsist ilma ennast ja filme välja vabandamata," ütles Tristan Priimägi "Terevisioonis" ja lisas, et tegemist on tema seni lemmiku Ämblikmehe tootega. "Täispikk animafilm, mis sega koomiksi 2D- ja 3D-animatsiooni ja laseb lahti kogu senisest geneoloogiast, millest ei ole pärast kolme reboot'i niikuinii enam midagi aru saada."

Samuti kinnitas Priimägi, et "Ämblikmees: Uus universum" räägib loo sellest, kuidas osakeste kiirendiga lastakse kokku kõik universumid, millest tulenevalt on ka Ämblikmehi filmis mitmeid. "See on intelligentne ja nutikalt lahendatud kaasaegne film, sest kõigi superkangelaste essents on tegelikult skisofreenia, nad on lõhestunud isiksused, kes elavad päeval üht ja öösel teist elu," lisas ta ja tõdes, antud filmis on lõhestunud isiksus viie või kuue tegelase vahel. "See on see, mida meilt kaasajal oodatakse ka, meil on nii lihtne olla keegi teine."

Vaatamata sellele, et "Ämblikmees: Uus universum" jookseb kinodes ka eestikeelse dublaažiga, soovitab filmikriitik pigem vaadata just ingliskeelset versiooni. "See on nii tekstitihe ja nutika dialoogiga film, kus ma kõige suurema austuse juures ei kujuta ette, kuidas seda on võimalik tõlkida nii, et see oleks okei."

"Õnnelik Lazarro" ("Lazzaro felice")
Režissöör: Alice Rohrwacher

Nimi Lazarro viitab Tristan Priimägi sõnul otseselt Laatsarusele, mehele piiblist, kes ärkas surnust üles. "Seda nime on peategelasel võimalik välja teenida," sõnas ta ja lisas, et tegemist on äärmiselt ilusa linateosega, mis kõnetab palju vana Itaalia filmikunsti. "Head näide on see, kuidas Fellinil on alati stseenid, kus tegelane on suurüritusel, kust inimesed kaovad järsku ära ja siis ta üksi uitab."

"Siin on kaks maailma, üks on selline Pasolini rustikaalne talupoja maailm ja teine on viscontilik lagunenud aristokraatia, need kuidagi põrkavad kokku siin," nentis filmikriitik.

"Bumblebee"
Režissöör: Travis Knight

"Esimest korda saan siiralt soovitada "Transformersi" filmi ja põhjuseks on ilmselt see, et Michael Bay on režissööritoolilt minema löödud ja produtsendiks tagandatud," tõdes Priimägi ja lisas, et lavastaja Travis Knight teeb väga hea töö. "Sisuliselt allžanr on selline kohmakas kõnevõimeta robot, mille lõi R2D2 "Star Warsis" ja mille variatsioone me oleme korduvalt näinud, siin väga kõnekalt sellel Bumblebeel rebitakse kõneaparaat ära, et ta saaks vastata sellele stereotüübile."

Erinevalt kõigist teistest "Transformerite" filmidest on "Bumblebees" Priimägi sõnul ka karakterite arendamisega vaeva nähtud. "Põhiosa on ikka tüdruku ja Bumblee sõprus ja suhe, lammutamine on teisejärguline," mainis ta ja nentis, et sedapidi need asjad peaksidki olema.

"First Reformed"
Režissöör: Paul Schrader

Enda 2018. aasta lemmikfilmiks valis Tristan Priimägi Paul Schraderi linaloo "First Reformed", mida Eesti kinodes näidatud polegi. "See on lugu ühest väikelinna preestrist, kes on kaotanud usu ja armastuse," mainis ta ja lisas, et läbi selle, kui tema kogukonnas tapab ära end üks ökoaktivist, avastab endas uued ideed.

"Huvitav, et Ameerikas seda filmi pole ära keelatud, sest suured rahad ja kristlik konservatiivsus käivad Ameerikas käsikäes," selgitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: