Kommunismiohvrite memoriaali autor: haruldane, et arhitektuur kedagi niimoodi puudutab

Kommunismiohvrite memoriaali autorid Kalle Vellevoog ja Jaan Tiidemann rääkisid, et pärast kompleksi valmimist on neid tänatud nii telefoni teel kui ka spetsiaalselt külla tulles.

"Tagasisidet on tulnud päris palju ja see tagasiside on olnud ikkagi valdavalt äärmiselt positiivne. See on meile üsna üllatuslik olnud, üldse rahva reageering sellele asjale. Ma olen ka varem seda öelnud, et meie jaoks oli see projekt tegelikult üks oluline projekt, mida me tegime tõesti hoole ja innuga," rääkisid arhitektid "Vikerhommikus".

Meeste sõnul on nende enda suhe selle objektiga päris lähedane ning selle valmimise jooksul käidi kohapeal üle päeva, et tutvuda kõikide detailide ja nüanssidega. "Pärast seda, kui see kompleks valmis sai ja pidulikult avati, tegime me mitu sammu tagasi ehk tekkis suurem ja laiem perspektiivvaade kogu sellele asjale ja läbi tagasiside, see oli tõesti üllatuslik, et me hakkasime seda oma asja nägema hoopis teisest perspektiivist," rääkisid Vellevoog ja Tiidemann.

Mehed rääkisid, et on saanud pärast memoriaali avamist tänukõnesid, aga isegi tänuvisiite. "Lausa on spetsiaalselt külla tulnud. See on haruldane, et arhitektuur on niimoodi võinud puudutada kedagi," laususid arhitektid.

Nad tõdesid, et kuna memoriaali teema puudutab paljusid inimesi, oli seal risk ebaõnnestuda. Mehed ise usuvad, et nende projekti juures tõi edu helgus. "Me proovisime seda asja teha võimalikult helgetes toonides. See õunaaia mõte, me tahtsime vastanduda selle varajase kompleksi morbiidsusele, tekitades inimestes helget tunnet," selgitasid arhitektid, lisades, et neil on hea meel, kui inimesed memoriaali juures ka lihtsalt aega veedavad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: