Tallinna Linnateatri lavale jõuab Peeter Tammearu lavastus abielukriisist

Lavastaja Peeter Tammearu
Lavastaja Peeter Tammearu "Südameharjutuse" proovis Autor/allikas: Siim Vahur

Tallinna Linnateatri väikeses saalis esietendub 19. jaanuaril Austria päritolu kirjaniku Daniel Glattaueri näidend "Südameharjutus", mille lavastab Peeter Tammearu.

"Südameharjutus" on komöödia teineteisest võõrandunud abielupaarist, kes on olnud abielus 17 aastat ning jõudnud oma suhtega kriisi, mille tulemusel otsustab naine tuua mehe perenõustaja juurde. Näidend on kirjutatud 2014. aastal ning 2018. aastal jõudis kinolinale samal tekstil põhinev film.

"Mulle tundub, et lõhkuvat suhtumist on ümberringi palju, unustatakse, et on olemas mingid suuremad kokkulepped ja liidud," ütles lavastaja Peeter Tammearu. "Ma arvan, et meie lavastus on mõeldud ennekõike pereinimestele," lisas ta.

Peeter Tammearu tegutseb külalislavastajana, kuid tunnistab, et Linnateatri uksest sisse astuda on kodune tunne. Aastatel 1996–2002, enne kui ta siirdus Viljandi Ugalat juhtima, töötas Tammearu Linnateatris koosseisulise näitlejana ning aastatel 2016–2018 andis ta siin rohkem kui sada etendust Andrus Kivirähki monolavastusega "Köster". "Südameharjutus" on Tammearu kolmas lavastus Linnateatris.

"Linnateater ei ole esimene teater, kus ma tööle asusin, ega ka see, kus ma olen kõige kauem töötanud, aga minu jaoks on see hingekodu," ütles Tammearu. "Ma ei usu, et ma oleksin ühegi teise teatri raskustele, muredele ja rõõmudele nii palju kaasa elanud kui Linnateatri omadele. Kuigi sellest ajast, mil ma siin kuus aastat töötasin, on juba terve igavik möödas, on mul siin ikka veel palju sõpru ja tuttavaid," sõnas ta.

"Südameharjutuse" kunstnik on Martin Mikson, valguskujundaja Merily Loss, muusikalised kujundajad Feliks Kütt, Peeter Tammearu ja Andres Raag. Näidendi tõlkis Piret Pääsuke. Mängivad Piret Kalda, Andres Raag ja Kaspar Velberg.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: