Linnateatri "Südameharjutus" paneb peeglisse vaatama

Foto: Linnateater

Linnateatri uuslavastus "Südameharjutus" pakub peeglisse vaatamise võimalust kõigile, kes tunnevad, et süda on abieluaastate jooksul sulgunud ja selle avamine kunagi armsale inimesele on pea võimatu. Üks võimalus on kasutada suhtenõustaja abi.

Austerlase Daniel Glattaueri näidend on südamlik komöödia teineteisest võõrandunud abielupaarist ja terapeudist, kelle arsenalis leidub kõike, meditatsioonist šokiteraapiani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Väidetakse, et paarid, kes omavahel korralikult tülitsevad, püsivad kauem koos ja ma täitsa usun seda, sest kui seda niisugust energiat saab ka välja laadida ja maha laduda, siis sellest on rohkem kasu kui sellest, et inimene hakkab seda endasse hoidma ja võib-olla kannab seda väljapoole kodu," arutles lavastaja Peeter Tammearu.

Näitleja Andres Raag ütles, et nimesed võtavadki asju ehk liiga tõsiselt. "Kui see kõverpeegel kõrvale pannakse, siis ma arvan, et see ongi naljakas. Tänase pealt siin vaadates tundus, et peegel on üsna vastas. Mida tõsisem asi, seda naljakam kohati nali ise on, ka tõsine," lisas Raag.

Näidendi tõlkija on Piret Pääsuke ja kunstnikutöö tegi Martin Mikson. Südameharjutust mängitakse Linnateatri väikses saalis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: