Peeter Helme: on palju võimalusi fantaseerida selle üle, millline oleks võinud tulevik olla

Peeter Helme uue romaani "Haakrist ja ajarelv" tegevus toimub 2056. aastal. Autor ise nimetab oma teost ajaloost inspireerud ulmeliseks groteskiks, mis fantaseerib selle üle, milline oleks võinud maailm olla, kui teise maailmasõja oleks võitnud Saksamaa koos oma liitlastega.

Ehkki romaani tegevus liigub avakosmosest läbi Berliini Ameerikasse, mängib selles olulist rolli Ostlandi riigikomissariaadi Estlandi piirkonna halduskeskus Reval, vahendas "Aktuaalne kaamera". "On igasuguseid võimalusi fantaseerida selle üle, millline see tulevik oleks võinud olla," ütles Peeter Helme ja kinnitas, et väga tore on tuua tegevus endale tuttavasse kohta ja näidata seda võõra, jabura ja uskumatu nurga alt.

Ulmekirjanikust lugeja Veiko Belialsi sõnul on "Haakristi ja ajarelva" lugu põnev. "Tugevus on kindlasti see, et autor valdab väga hästi Saksa ajalugu ja materjali, millega ta töötab," tõdes ta ja kinnitas, et ulmelugeja jaoks jookseb lugu usutavalt. "Lõpuks tekkis selline mõte, et sellel võiks ka mingisugune järg olla, minu jaoks oli seal lahtiseid otsi ja oleks põnev lugeda, mis edasi saab."

Peeter Helme romaani "Haakrist ja ajarelv" andis välja Postimees Kirjastus. Raamatu kujundas Villu Koskaru ja illustreeris Jüri Saks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: