Urmas Vadit ajendasid romaani "Ballettmeister" kirjutama Pätsi mõtted

Urmas Vadi romaniseeris oma samanimelise näidendi "Ballettmeister", mis jõudis äsja raamatulettidele.

Neile, kes mäletavad kümne aasta tagust Endla teatri menulavastust, pakub romaan ka avastamisrõõmu, sest autor on lisanud loosse uusi kõrvaltegelasi ja olukordi, mida näidendis ei olnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ballettmeister" jutustab loo 1940. aastast, mil Eesti oli just okupeeritud. Konstantin Pätsi hoitakse kinni Kaasani hullumajas ning Eestist saadetakse presidenti päästma tantsuansambel Sõleke.

Vadi ütles, et romaan kasvas kirjutades näidendist pea poole paksemaks. Ehkki lugu ise on autori fantaasia, püüdis ta kinni pidada ajaloolisest õhustikust ja detailidest. "Kui ma selle looga hakkasin tegelema, siis just äsja olid päevavalgele tulnud uued käsitlused Pätsist ja küsimus, mida Päts, kui Eesti riik oli lagunenud, käest ära antud ja ta ise oli kuskil Venemaa taga kolkas ja Kaasani vaimuhaiglas, et mida ta seal mõelda võis. See oli üks asi mis mind käivitas seda lugu kirjutama ja ka romaani kirjutama," lausus Vadi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: