Endla lavastus "Oliver Twist" sai alguse juhuslikust jutuajamisest

Foto: Endla teater

Endla teatris jõuab homme lavale Charles Dickensi romaani "Oliver Twist" dramatiseering. Kuigi "Oliver Twisti" peetakse tänapäeval rohkem lastekirjanduseks, on sellel lool palju öelda just täiskasvanuile.

"Eelmine aasta jaanuarikuus, kui ma olin Ingomar Vihmari lavastajaassistent siin, kui tuli "DreamWorks" välja, siis Inksiga me üks õhtu istusime maha ja rääkisime. Sellise idee ma pakkusin välja ja Inks haaras kohe kinni, et oh, vaat see on mõte. Ja sealt hakkas see seeme siis idanema," meenutas lavastaja Peep Maasik "Aktuaalses kaameras", kuidas lavastusele alus pandi.

Charles Dickensi tuntud romaani lavaversioon viib vaataja 200 aasta tagusesse aega Inglismaal. 11-aastane Oliver Twist on vaestemajas kasvanud nutikas poiss ja tema seiklused algavad ajast, kui ta surnumatja abiliseks müüakse. Londonisse sattudes satub Oliver aga kokku taskuvaraste jõuguga.

Parema käega võtame taskust, näppame sõrmest ja kotist.
Oliver Twisti mängivad Paul Samuel Vihmar ja Hans-Martti Mägar. Poiste arvates on proovid hästi läinud ja võiks juba publiku ette astuda. Lavastuses tuleb palju laulda ja see pole just kõige lihtsam.

Oliver Twistile kirjutas muusika Jarek Kasar, laulusõnad Kasar ja Olavi Ruitlane, Kunstnik on Rosita Raud NUKU teatrist. Lavastab Peep Maasik, kellelt on ka dramatiseering. Idee Pärnus "Oliver Twisti" lavastada tuli spontaanselt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: