ETDM lõpetab näituse "Laetud objektid" kuraatorituuriga

„Laetud objektid“
„Laetud objektid“ Autor/allikas: ETDM

Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis saab veel viimast päeva vaadata Franciso Martínezi kureeritud näitust "Laetud objektid".

Pühapäeval on viimane võimalus muuseumis koos kuraatoriga arutada, kuidas said näituse objektid laetud uute tähenduste, seoste ning suhetega:

16.00 Ringkäik näitusel Francisco Martíneziga (inglise keeles)
17.00 Lilli-Krõõt Repnau ja Barbarizi performance

Näitus suunab tähelepanu igapäevaelust tuttavatele esemetele, mis kunstnike poolt taasloodutena muutuvad laetud objektideks. Kuraator on kutsunud kümme kunstnikku eri maadest mõtisklema selle üle, kuidas esemed suudavad suhestuda poliitiliste teemadega ja suurendada teadlikkust ühiskonna tegelikest valupunktidest. Kasutades esemete väljenduspotentsiaali (materjal, disain, funktsionaalsus), muudavad kunstnikud igapäevaesemed kaasajast mõtlemise vahenditeks, mille abil saab käsitleda sellised teemasid nagu ränne, sugu, kestlik keskkond, digiprügi, kinnismõte muutustest ning inimese roll automatiseeritud maailmas. Projekti eesmärk on liikuda edasi asjade tootmise, analüüsimise ja kujutamise harjumuspärastest viisidest, luues emotsionaalseid suhteid nii külastajate kui ka esemete esialgse kontekstiga.

Näitus on Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis avatud kuni pühapäeva, 17. märtsini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: