Fotod: Eesti Festivaliorkestri Jaapani turnee kolmas kontsert Nagoyas

Eesti Festivaliorkester  Jaapanis
Eesti Festivaliorkester Jaapanis Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Laupäeval andis Jaapanis tuuritav Eesti Festivaliorkester oma kolmanda kontserdi Nagoyas, mis on suuruselt neljas linn Jaapanis.

Autor: Kaupo Kikkas

Eesti Festivaliorkestri kolmas peatuspaik Jaapanis oli riigi suuruselt neljas linn Nagoya, kus elab veidi rohkem kui 2,2 miljonit inimest. Teises maailmasõjas sai linn oluliselt kannatada ning seega on linnasüda paljuski kaasaja nägu. Aichi kontserdisaal oma klaastreppe ja rohelust ühendava esiväljakuga pole siin erandiks ning torkab keset inimvoolust haaratud kaubandusalleesid kiiresti silma.

Autor: Kaupo Kikkas

Nagoya esindussaal kannab nime Aichi Kunstide Keskus ning pakub kontserdikuulamise võimalust kuni 2500 inimesele.

Autor: Kaupo Kikkas

Jaapani publik on äärmiselt asjatundlik ning hindab klassikalist muusikat kõrgelt. Fotole on tabatud EFO oboemängija Riivo Kallasmaa, taustaks varem samal laval üles astunud suurkujud.

Autor: Kaupo Kikkas

EFO seekordses kavas on suur vastutus kanda fagotirühmal, mille moodustavad Rie Koyama Bremeni Kammerfilharmooniast Saksamaalt ning Peeter Sarapuu ERSO-st. Puhkpillide harvanähtavalt täpne ja samas hingestatud koosmäng on saanud üheks EFO firmamärgiks, mis ei jäänud publiku heakskiidu ja tähelepanuta ka Nagoya laval. 

 Autor: Kaupo Kikkas

Turnee esimene pool on möödas, nüüd ootavad ees kontserdisaalid Osakas, Hiroshimas ja Tokyos. Kuigi elav muusika jääb paratamatult hetkedesse, mil teda ühiselt kogetakse, on alati eriline tunne seda üheshingamist näha ning tajuda. Fotole on püütud üks paljudest õnnelikest muusikalistest äratundmistest.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: