Lasnamäe piirile rajatakse Tallinna Linnateatri tootmiskompleks

Tallinna Linnateater
Tallinna Linnateater Autor/allikas: Alma Pater/Wikimedia Commons

Suur-Sõjamäe 44d kinnistule Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi ehitamise hankele esitati tähtajaks kaheksa pakkumist.

Parima pakkumise tegija selgub pärast esitatute läbivaatamist ja kvalifitseerimist. Suur-Sõjamäe tänav 44d kinnistu pindala on 4663 ruutmeetrit, kinnistule on plaanitud tootmiskompleks suletud netopinnaga 3463,7 ruutmeetrit.

"Suur-Sõjamäe 44d kinnistule tootmis- ja laokompleksi rajamine on oluline osa Tallinna Linnateatri arendusprojektist," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Praegu valmistatakse ja ka ladustatakse etendusteks vajalikke dekoratsioone Tallinna Linnateatri kompleksis vanalinna IX kvartalis. Kasutusel olevad tööruumid (puidutöökoda, metallitöökoda, värviruum, laoruumid) ei vasta tänapäeva nõuetele.

"Uus lao- ja tootmiskompleks loob Tallinna Linnateatri repertuaari dekoratsioonide tootmiseks ja hoiustamiseks nüüdisaegsed tingimused," ütles Võrk.

Tootmis- ja laokompleksi rajatakse kostüümide, rekvisiidi-, dekoratsioonide, mööbli ja valmistoodangu ladu, metalli- ja puidutöökoda; dekoratsioonide monteerimise ruum; värviruum; butafoori töötuba; maalisaal; garaažid; pesuköök (kostüümide hooldamine); tehnilised ruumid; töötajate ruumid, koosolekuteruum ning olmeruumid.

Tallinna Linnavaraamet sõlmis 2018. aastal tootmiskompleksi projekteerimise töövõtulepingu Novarc Group AS-ga. Projekteerimistööd lõppesid veebruaris, ehitustööd algavad eeldatavasti juunis. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: