Algab armastusfilmide festival Tartuff

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff avab esmaspäeva õhtul Tartu Raekoja platsil Eesti suurima välikino ja toob kuuel õhtul järjest ekraanile armastuse eri aspekte käsitlevad linateosed.

Kell 21.45 algaval tseremoonial jõuab ekraanile film-kollaaž "Kaadris on Tartu. Filmimaa Lõuna-Eesti", mis on kokku pandud Lõuna-Eestis üles võetud mängufilmiepisoodidest ja teeb kummarduse selle piirkonna kinematograafilisele võlule.

Kokku linastub 12.–17. augustini raekoja ette kerkival 200 ruutmeetri suurusel ekraanil 11 filmi, lisaks näidatakse Athena keskuses dokumentaal- ja lastefilme.

Festivali alateema on muusika, muu hulgas jõuab esimest korda maailmas ekraanile dokumentaalfilm "Elagu rock!", mille autor ameeriklane Jonathan McHugh saabub Tartusse ka seda esitlema. Šveitsist tuleb külla dokumentaalfilmi "Alati ja igavesti" autor Fanny Bräuning.

Kõigi raeplatsi seansside eel linastuvad Euroopa Komisjoni kampaania #EUandME lühifilmid, mille eesmärk on selgitada noortele Euroopa Liidu vabadusi ja võimalusi. Kõrvuti nimeka Belgia režissööri Jaco van Dormaeli filmiga on kavas ka noore Eesti filmitegija Vlad Muko linateos – vastava konkursi võidutöö.

Kõik seansid on vaatajatele tasuta.

Ürituste kavast leiab bluusikitarrist Andres Rootsi plaadiesitluskontserdi, filmidest ajendatud arutelud "Väärika surma valikuvabadus" ja "Kas rock on surnud?", lindy hop´i tantsutunni, traditsioonilise filmiviktoriini jm.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: