Tartuffi populaarseimad seansid kogusid üle 2000 vaataja

Tartuff
Tartuff Autor/allikas: Oliver Kuusk

PÖFF-i armastusfilmide festivali Tartuff populaarseimad filmid "Rumal noor süda" ja "Kui ema on ära" tõid kumbki Tartu Raekoja platsile ligemale 2300 vaatajat.

Soome režissööri Selma Vilhuneni film "Rumal noor süda", mis räägib 15-aastastest Helsingi noortest, kes saavad lapse, hindasid kõrgelt ka vaatajad: täidetud hindamissedelite hulga järgi jäi film alla üksnes Taani režissööri Niclas Bendixeni komöödiale "Ditte ja Louise".

Kõige kõrgema keskmise hinde – 4,88 viiepallisüsteemis – sai vaatajatelt Šveitsi dokumentaalfilm "Alati ja igavesti", mille režissöör Fanny Bräuning saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri "Suudlevad tudengid".

Üle mitme aasta näitas Tartuff dokumentaalfilmi ka suurel väliekraanil: inglase Nick Broomfieldi "Marianne ja Leonard. Armastuse sõnad" tõi laupäeva südaööseks raeplatsile ligemale 800 vaatajat.

Athena keskuses näidatud filmidest oli populaarseim Jonathan McHugh´ dokumentaalfilm "Elagu rock!", mida vaatas natuke rohkem kui täismaja ehk 250 inimest. Saalitäis rahvast elas kaasa ka lastefilmile "Kasper ja Emma lähevad aardejahile" ja animafilmile "Kollane allveelaev".

Koos üritustega kogus festival 15 000 külastust. Vihmata ei õnnestunud hakkama saada ka tänavu: laussadu segas avapäeva seansse.

Esimest korda festivali ajaloos rulliti Athena keskuse ees lahti punane vaip: kohal olid koguni kolme filmi – "Elagu rock!", "Alati ja igavesti" ja "Kevad südames" – autorid. "Oma nostalgiliselt kauni kinosaaliga moodustab Athena koos öiselt romantilise Raekoja platsiga ilusa terviku, täiendades klassikalisi mängufilme südamlike dokumentaalidega ning andes külalistele võimaluse ka publikuga vestelda," ütles Tartuffi juht Agnes Joyet.

Tartuff tänab Tartu linna, kõiki sponsoreid, kohalikke toetajaid, vabatahtlikke ja muidugi publikut.

14. PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff leidis aset 12.–17. augustini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: