Galerii. Käivad balletilavastuse "Kuldne tempel" proovid

Märtsis esietendub Vene Teatris Aasia sõnatu teatri festivalil "1000 kurge" Teet Kase balletilavastus "Kuldne tempel". Eestis toimub kaks etendust, 16. ja 17. märtsil Vene Teatris. Jaapanis esietendus ballett 9. veebruaril Yokohamas.

"Kuldne tempel" on valminud loomingulise koosluse birdname* koostöös.  Birdname'i kuuluvad lisaks lavastaja Teet Kasele heliloojad Sander Mölder ja Timo Steiner ning produtsent Tiiu Tamm. EV100 raames etendus samalt koosluselt ballett "Keres", mis oli inspireeritud Eesti maletajast Paul Keresest.

"Kuldne tempel" on saanud ainest Yukio Mishima tuntud romaanist "Kuldne tempel". Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise intsidendil põhinev Mishima (1925–1970) romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi suhteid, mis hakkavad hargnema juba peategelase lapsepõlves, mil ta kuuleb isalt lugusid maailma kõige kaunimast asjast. Tempel vallutab nooruki meeled, muudab neid, manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord jälle hoides kogu oma ilu endale. Meeltesegaduses ei jäägi noorel mungal muud üle, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

Lavastaja Teet Kask, heliloojad Sander Mölder ja Timo Steiner, kunstnik Ülar Mark, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Taavi Miisu Varm. Laval on tantsijad Roosi Natali Nõgisto (Eesti), Huiyeob Jeong (Lõuna-Korea), Ryoko Aoki (Jaapan) ja tšellist Theodor Sink (Eesti).

Aasia teatri festival "1000 Kurge" toimub Tallinna kesklinnas ning ülikoolilinnas Tartus. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: