Kultuurkapital jätkab taotluste vastuvõtmist tavapärases rütmis

Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks ütles, et Kultuurkapital jätkab esialgu taotluste vastuvõtmist tavapärases rütmis, nende menetlemisel jälgitakse aga tähelepanelikult valitsevat olukorda.

"Neid sündmuseid, mis kindlasti ära jäävad, ei ole mõtet rahastada, samuti neid õppereise ja lähetusi, mis täna ära jäävad ei ole mõtet rahastada," ütles Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks. Ta lisas, et kõigil sihtkapitalidel on võimalus ise algatada uusi meetmeid erikorras, algatada toetusi, stipendiume tunnustuspreemiaid või ühekordseid preemiaid, mida tema sõnul ka kasutatakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kultuuriministeerium kaardistab koroonaviiruse tõttu saamata jäävaid tulusid, võttes arvesse nii riigiga seotud kui ka eraõiguslikke kultuurikorraldajaid.

Esialgsete arvutuste kohaselt jääb ministeeriumiga seotud riigi- ja sihtasutustel, kes oma etendustegevuse on 1. maini peatanud, saamata 5,4 miljonit eurot. Eraõiguslike kultuurikorraldajate kahjusid alles kaardistatakse.

"Kõigepealt on vaja kokku leppida riigi üldised meetmed sektorite abistamiseks, kas tööjõu kompensatsioonid tulevad tsentraalsest allikast ja kuidas üldse lähenetakse eraettevõtlusega seotud kulude kompenseerimisele, sest meie partnerite hulgas on palju eraettevõtteid - nii korraldajaid, teatreid, muuseume kui palju muid," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: