Video: Eesti muusika suurtel platvormidel

Esmalt vajab kaasajastamist muusikakandjate ja -salvestajate kataloog, mille pealt tasu küsitakse. Praegune seadus on kirjutatud ajal, mil Spotify'd jt kaasaegseid muusikakuulamise lahendusi polnud veel olemas.
Esmalt vajab kaasajastamist muusikakandjate ja -salvestajate kataloog, mille pealt tasu küsitakse. Praegune seadus on kirjutatud ajal, mil Spotify'd jt kaasaegseid muusikakuulamise lahendusi polnud veel olemas. Autor/allikas: REUTERS/SCANPIX

ERR-i kultuuriportaal kandis Arvamusfestivali Digikultuurialalt üle arutelu Eesti muusikatööstuse tulevikust digitaalse leviku ajal. Ülekanne oli 14. augustil, sellest jäi videosalvestus.

Maailma muusikatööstus on liikunud suurtele digiplatvormidele nagu Spotify, Deezer, YouTube ja teised. Eesti muusikud seisavad valiku ees: kas minna kaasa platvormide tingimustega või riskida jääda nähtamatuks. Millised on Eesti muusika ellujäämisvõimalused ja potentsiaal globaalsel muusikaturul?

Arutelu juhtis digikultuuriaasta pealik Martin Aadamsoo, osalevad Virgo Sillamaa, Kaspar Koppel jt. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: