Püha Jüri konverentsil on kõne all filmide eeltootmine

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jüri Sillart Autor/allikas: Pressimaterjalid

29. augustil peetakse Tallinna Ülikoolis Püha Jüri päeval teaduskonverents, mille fookuses on filmide eeltootmine. Konverents hoiab tava, kui tudengid kutsuvad kord aastas filmitegijad kokku ning arutlevad loodu üle.

Seekordne Jüri Sillarti mälestuseks peetav konverents keskendub eelproduktsiooni tahkudele, alustades stsenaariumist ning lõpetades kostüümikunstiga. Arutletakse, kuidas teha elu võtteplatsil lihtsamaks ja vahetatakse mõtteid nii tehniliste kui loominguliste aspektide üle eeltootmise faasis. 

Räägitakse muuhulgas Eesti Filmi Instituudist taotlemise kunstist ja teleseriaali hooaja plaanimisest.

Paneelides ja juhtumiuuringutes osalevad Aljona Suržikova, Tanel Toom, Piret Tibbo-Hudgins, Evelin Penttilä, Sulev Keedus, Jaanus Vahtra ja mitmed teised.

Astra majas toimuvat konverentsi modereerib Andrei Liimets. Konverentsile on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Eesti filmivaldkonna käekäigu vastu.

Ajakava näeb siit.

Jüri Sillart oli Eesti filmiajaloo üks põnevamaid ja unikaalsema pildikirjaga operaatoreid, keda kõrvutati isegi selliste välismaa kuulsustega nagu Andrei Tarkovski operaator Georgi Rerberg. Sillartil oli üle 40 aasta kogemust nii operaatori kui režissöörina.

Ta oli peaoperaator 12 Tallinnfilmi mängufilmi juures, sealhulgas "Surma hinda küsi surnutelt" (1977), "Hukkunud Alpinisti hotell" (1979), "Nipernaadi" (1983). Lavastada õnnestus Sillartil neli täispikka mängufilmi: "Äratus" (1989), "Noorelt õpitud" (1991), "Victoria" (1994) ja "Kuldrannake" (2006).

2004. aastast oli Sillart Tallinna Ülikooli filmi ja video õppetooli juhataja-professor ning alates 2006. aastast juhtis filmikunsti bakalaureuse- ja magistriõppekavu Balti filmi- ja meediakoolis. 1980. aastal nimetati Sillart Eesti NSV teeneliseks kunstitegelaseks, 2001. aastal pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi. Jüri lahkus siit ilmast 10. septembril 2011. aastal.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: