Galerii. Muuseumiöö kutsus mõtlema aja kulgemisele

Laupäeval toimus kaheteistkümnes üle-eestiline Muuseumiöö, seekord pealkirjaga "Öös on aega". Kokku võttis muuseumiööst osa 180 muuseumi, lisaks tegid uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud ja mõisad.

Muuseumiöö teema "Öös on aega" kutsub mõtlema aja kulgemisele, mõõtmisele ja märkamisele. Kuidas aja kulgemine tänavusel teistsugusel aastal muutunud on ja mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb ja millises ajas me üldse elame?

Nii keerati näiteks Pärnu Muuseumis aeg tagasi ja meenutati lapsepõlveaega, Betti Alveri muuseumis Jõgeval räägiti emotsioonide mõjust meie ajatajule, TalTechi muuseumis Tallinnas aga sellest, kas ajarändamine võiks võimalik olla. Viimsis Eesti sõjamuuseumis räägitakse elust sõjaajal, Padise kloostris aga peeti vestlusringi ajast ja ajatusest.

Mõned muuseumid korraldasid kogu oma öö ainult välitingimustes – nii toimusid Tallinnas õues Kalamaja muuseumi ja Peeter I majamuuseumi kavad. Digikultuuriaasta tuules liitus programmiga esimest korda väljaspool Eestit tegutsev muuseum: Toronto väliseesti muuseum VEMU avanes publikule virtuaalselt VEMU ÖÖ-TV vahendusel. 

Muuseumiööga samal ajal peeti ka Muinastulede ööd meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: