Laulu- ja Tantsupeo SA juhiks kandideerib 18 inimest

Laulupidu
Laulupidu Autor/allikas: Vladislava Snurnikova/ERR

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse (ELTSA) juhi kohale kandideerib 18 inimest ning praeguse plaani järgi peaks uus juht tööd alustama 1. novembril.

Personalikonkurssi läbiviiva Tammiste Personalibüroo tegevjuht Sirje Tammiste ütles ERR-ile, et kõik 18 kandidaati on väga erineva tasutaga, leidub neid, kellel on suur juhtimiskogemus ja ka neid, kellel seda pole.

"Meil on tihe koostöö ELTSA nõukoguga ning homme (kolmapäeval – toim.) on ka nõukogu koosolek. Seal saavad liikmed võimaluse tutvuda kandidaatidega ning öelda oma seisukoha, mida peaks valiku juures arvesse võtma," selgitas Tammiste.

Ta lisas, et oluline uue juhi valimisel on kandidaatide motivatsiooni hindamine. Samas esitati Tammiste sõnul kokku 21 avaldust, kuid kolm kandideerijat ei vastanud formaalsetele nõuetele ning nende avaldustega enam edasi ei tegeleta.

Lisaks nõustab personalibürood ja nõukogu ka sihtasutuse endine juht Aet Maatee, sõnas Tammiste.

"Lõppkohtumised on praegu planeeritud oktoobri algusesse, kas me kõik tehtud jõuame on iseasi. Aga praegu on kõik Eestis, keegi pole välismaale läinud ja värbamiseks on hea aeg," selgitas Tammiste ja lisas, et uus juht peaks plaani järgi tööd alustama 1. novembrist.

ELTSA endine juht Aet Maatee suundus suvel tööle Pärnu muuseumi direktori ametikohale. Pärast seda kuulutati sihtasutuse juhi leidmiseks välja konkurss ning uue juhiga sõlmitakse tööleping viieks aastaks.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: