Kadri Lind filmist "Banksy. Lindprii kunsti tõus": see on oodatust palju süvenenum lähenemine

Foto: Kaader filmist

Sel nädalal jõuab kinodesse dokumentaalfilm "Banksy. Lindprii kunsti tõus", milles režissöör Elio Espana uurib legendaarse tänavakunsti arengut läbi aastate. Tänavakunstifestivali Stencibility kuraator Kadri Lind andis filmile omapoolse kommentaari.

Kadri Lind kinnitas, et talle meeldis dokumentaalfilm "Banksy. Lindprii kunsti tõus" väga. "Ma olen urbanistika haridusega ning mõtlen hästi palju linnateemadele, seega mulle avaldas muljet, kuidas nad olid otsustanud avada seda teemat laiemalt, lähenedes linnade kaupa ning seletada lahti ajaloolist konteksti," ütles ta ja lisas, et see on oodatust palju süvenenum lähenemine.

"Filmist tuleb välja, et Banksy on üllatavalt armas ja hooliv inimene," nentis ta ja lisas, et kõik need teemad, mida Banksy kajastab ning need kohad, kus ta oma töid eksponeerib, on läbi mõeldud. "Selles ma ei kahtle, et Banksy on siiras, aga kuna tänavakunsti jõudmine institutsioonidesse on võrdlemisi uus nähtus, siis me peamegi samm-sammult liikuma ja kohapeal otsustama, mis need õiged käigud võiksid olla."

Lind usub, et anonüümsus on andnud Banksyle suurema võimaluse eksperimenteerida. "Eriti tänavakunsti maailmas, kus sul on võimalus luua mitmeid identiteete, ma näen seda kasvõi Tartu tänavakunsti puhul, et kui tekib mingi loominguline kramp, siis on täiesti võimalik liikuda edasi teise identiteedi juurde."

"Film seletab väga hästi lahti selle, mis on graffiti ja mis on tänavakunst," sõnas ta ja lisas, et kõrvalvaatajana on kergem asju kategoriseerida, aga kui sa oled kunstnikuna seal sees, siis neid kattuvusi on väga palju. "Praegu linnaruumis me näeme väga palju erinevaid stiile, lisaks on tulnud juurde suured seinamaalingud, mingis mõttes kogu see avaliku ruumi kunstimaailm defineerib end praegu."

"Soovitaksin seda filmi eelkõige inimestele, kes tahaksid näha jõustavat näidet ühest visionäärist, kes tahab maailma paremaks muuta," kinnitas ta ja lisas, et "Banksy. Lindprii kunsti tõus" on samas huvitav ka neile, kes on hästi kursis tänavakunsti ja grafitiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: