Galerii. Naked Island pidas sarikapidu

Tallinnas Paljassaares pidas sarikapidu 2021. aasta kevadel avatav
kunstitootmiskompleks Naked Island.

Naked Island on kunstnikele ja loomeettevõtetele suunatud töökodade keskkond, kuhu on koondunud produktsioonialane kompetents, tehnilised oskused, loovmõttejõud ja tehnoloogilised võimalused.

Kasutajat ootavad eri tehniliste võimalustega töölauad co-working-töökodades, täisfunktsionaalne metalli- ja puidutöökoda, professionaalne värvikamber ja skulptuuristuudio. Lisaks on Naked Islandis kraanaga varustatud välitööala ning multirakenduseline projektiruum. Ligi 1300-ruutmeetrises töökojahoones hakatakse pakkuma ka koolitusi ja meistriteenust.

Naked Islandi idee sündis 2016. aastal nelja kunstiprofessionaali – Rael Arteli, Flo Kasearu, Bruno Kadaku ja Tõnu Narro – ühise ettevõtmisena, et tõsta kunstivaldkonnas toimuv tootmistegevus uuele tasemele.

Nüüdisaegse töökojakeskkonna loomist ja seadmete soetamist toetab ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) Euroopa regionaalarengu fondist. Kaasrahastajana paneb õla alla Luminor. Hoonet hakkab ehitama OÜ Tallinna Ehitustrust, projektijuhtimist ja omanikujärelevalvet teeb Ehitusagentuur OÜ. Projekti maksumus on 1 440 000 eurot.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: