Semper ja Ojasoo toovad Draamateatri lavale "Kuritöö ja karistuse"

"Kuritöö ja karistuse" lugemisproov. Autor/allikas: Kadri Hallik

13. detsembril esietendub Draamateatri suures saalis Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavaversioon Dostojevski "Kuritööst ja karistusest".

Kui lavastuse senised proovid on toimunud kõigepealt veebikeskkonnas ja füüsilise rollitunnetuse tabamisega tegeleti väiksemas proovisaalis, siis nüüd sai trupp esimest korda kokku lavastuse dekoratsioonide vahel, mis on üles ehitatud Draamateatri töökodade koostesaali.

Lavaproovide alguseks lugesid näitlejad kolleegidele teatri erinevatest osakondadest ette "Kuritöö ja karistuse" lavateksti, lugemist täiendasid omapoolsete kommentaaridega lavastajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo.

Intensiivne prooviperiood jätkub Suur-Sõjamäe töökodade ruumides ning mõne nädala pärast kolib Raskolnikovi kuritöö tegevuspaik Draamateatri suurele lavale. Esietenduseni on jäänud kuus nädalat.

Fjodor Dostojevski "Kuritöö ja karistuse" instseneerijad, lavastajad ja lavakujunduse autorid on Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, valgus- ja videokunstnik Petri Tuhkanen, helilooja Jakob Juhkam.

Osades on Ursel Tilk, Hendrik Toompere, Priit Võigemast, Taavi Teplenkov, Hilje Murel, Marian Heinat, Uku Uusberg, Helena Lotman ja Markus Luik.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: