ERR-i raadiojaamad tähistavad Panso 100. sünniaastapäeva

30. novembril möödub sada aastat Eesti kultuuriloo suurkuju Voldemar Panso sünnist. ERR-i raadiojaamad koos Raadioteatriga pühendavad legendaarse teatrijuhi juubeliaastapäevale saateid Panso lapsepõlvest, Noorsooteatri loomisest ning elust lavakunstikoolis, samuti kõlab Panso hääl arhiivisaadetes.

Laupäeval, 28. novembril

Vikerraadio "Kajaloodis" on Kaja Kärneri vestluskaaslane Merle Karusoo – biograaf ning Panso töö jätkaja nii Eesti Draamateatris kui ka lavakunstikoolis. Saadet saab järele kuulata siit.

Vikerraadio saates "Eesti lugu" räägivad oma lapse- ja noorpõlvest koos teatrimehest onuga Voldemar Panso ristilapsed: õepoeg Uno Mailend, Jõngermann Panso raamatust "Naljakas inimene" ja õetütar Eva Kastepõld. Saadet "Jõngermann, Eva ja onu Volli" saab järele kuulata siit.

Vikerraadio saates "Päevatee" meenutavad kell 16.05 Voldemar Pansot Siina Üksküla, Marje Metsur, Tõnu Tamm, Ene Järvis ja Väino Uibo. Saates uuritakse, kuidas sündis praegu Linnateatri nime kandev Noorsooteater ja vanalinnas asuv lavakunstikateeder.

Laupäevane kuuldemäng on Vikerraadios kell 19.05 pühendatud Pansole, kui eetris kõlab 1954. aastal salvestatud Anton Tšehhovi komöödia "Juubel". Lisaks Pansole mängivad Aino Talvi, Alfred Mering, Betty Kuuskemaa, Endel Pärn ja Rein Aren.

Pühapäeval, 30. novembril

Klassikaraadio eetris kõlab kell 15.05 kuuldemäng "Härra Biedermann ja tulesüütajad", kus Voldemar Panso on nii režissööri kui ka osatäitja rollis. Kaasa teevad veel Ruut Tarmo, Olev Tinn, Ervin Abel, Lisl Lindau ja Erna Korjus. Kuuldemäng on salvestatud Raadioteatris 1961. aastal.

30. november – 6. detsember

"Jutujärg" Klassikaraadio kell 16.30
E 30.11 Essee "Miks ma armastan teatrit", autor ja esitaja Voldemar Panso (1963)
T 1.12. Anton Hanseni avalik kiri kirjanik Tammsaarele. Loeb Voldemar Panso (1971)
N 3.12. "Hommikused hõiskehääled looduses ja telefonis", autor ja esitaja Voldemar Panso (1965)
R 4.12. Stephen Leacock "Ideaalintervjuu meie suurima näitlejaga". Humoreski esitavad Jüri Järvet ja Voldemar Panso (1967)

Vikerraadio järjejutt argipäeval kell 11.30 ja kell 22.30
Esmaspäevast reedeni loeb "Järjejutus" katkendeid Voldemar Panso päevaraamatust Arne Üksküla. Salvestatud 2007. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: