Galerii. Noblessneris algasid jõulufilmi "ULF" võtted

{{1607438640000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

8. detsembril algasid Tallinnas Noblessneris jõuludele ja digikultuuri aastale suunatud filmi "ULF" võtted. Filmi peaosas mängib Märt Avandi.

ULF on juba 14. aastat jõulumees ning koos oma näitlejast abikaasaga on ta toonud rõõmu paljudele lastele ja peredele.

ULFi jaoks on see olnud just paras aeg, et päriselt jõuluvanaks saada, jõuluvanana mõtelda ning ennast jõuluvanana tunda. 14 aastaga sai ULF justkui kõik üles ehitatud, kuni kaardipakk laiali löödi ning alates sellest kevadest on kõik teisiti. ULF on nüüd üksi, kuid ei taha anda alla. Tema religioon on jõulud ja ta teab, et ta peab tooma rõõmu. Kui ka tema nüüd alla annab, siis on muutus lõplik kõigi jaoks.

"ULF oli algselt plaanitud sündima telelavastusliku formaadina, mille salvestamise kohaks oli plaanis stuudio. Alates idee jagamisest tekstiautor Mikk Jürjensiga ning peosalise Märt Avandiga on aga asi positiivses mõttes läinud üsna käest ära ja tänaseks on selge, et me teeme filmi," rääkis produtsent Karl Kermes. 

"Operaatorina oleme kaasanud Ants Tammiku ning võttekohaks sai stuudio asemel reaalne jõuluküla Noblessneri kuuse all. Me oleme võtnud eesmärgiks tuua vaatajani loo, mis puudutaks ning võib-olla pakuks lohutust paljudele, kes neil jõuludel ei saa olla koos kõigi nendega, kellega nad sooviksid. Algselt me lähenesime ideele kui meelelahutusele ja komöödiale. Tänaseks saab öelda, et kindlasti saab ka nalja, aga proovis loetu põhjal on mul tunne, et vahepeal saab ka nutta," lisas ta.

Režissöör Mikk Jürjens märkis "Aktuaalsele kaamerale", et sattusid võtteid tegema Noblessneri jõuluküla kuuse alla, sest seal on enam-vähem selline keskkond nagu stsenaarium ette nägi. "Inimesed on kodudes, jõuluvanad istuvad tõenäoliselt üsna üksinda või jõuluturul on hologramm-jõuluvana," kirjeldas ta.

"See olukord on ühtepidi väga kurb ja meie loos on see olukord ka natuke kurb, aga me proovime leida midagi ilusat," lisas Jürjens.

Film jõuab vaatajateni 16. detsembril veebikeskkonnas Digiteater.

 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: